Již od 14 hodin jsou na programu dětské závody, které jsou zahrnuty do seriálu cyklistických závodů pro žáky základních škol Pardubického kraje s názvem Hledá se vítěz (www.hledasevitez.cz), kdy z každého z celkem devíti nominačních závodů postoupí nejlepší závodníci do finále, které se uskuteční 21. září 2014 ve Vysokém Mýtě.
Patronem tohoto seriálu je stejně jako loni Jaroslav Kulhavý. Smyslem a hlavním cílem je přivést děti ke sportu, zejména k cyklistice, což se docela daří. Loni se závodu v Ústí nad Orlicí zúčastnilo 120 dětí. Novinkou dětských závodů je zařazení kategorií těch nejmenších dětí, předškoláků na kolech a odrážedlech. Všechny dětské kategorie budou jezdit nenáročný okruh bez schodů.
Odpolední program na Kociánce vyvrcholí závodem mužů Elite s účastí Jaroslava Kulhavého a české špičky MTB (Pavel Boudný, Jan Hruška a další). Start je naplánován na 17.30 hodin. Čtyřicetiminutové kritérium se pojede na zhruba kilometrovém okruhu v centru města, kde nebudou chybět nástrahy v podobě schodů a skoků. Díky schodům, které budou elitní závodníci sjíždět, půjde o atraktivní podívanou. Velkému diváckému zájmu se loni také těšil drop do zahrady u gymnázia.
Po vyhlášení výsledků proběhne autogramiáda nejlepších jezdců. „Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost, vezměte své děti, kola, přijeďte si zazávodit a podívat se, jak to jezdí profíkům," zve ředitel závodu Jiří Holubář. (jh)