Tým, který zdobila v základní i nadstavbové části především výborná defenziva, v prvním dvojzápase se Slunetou zjistil, že play off je naprosto nová soutěž a nic není takové, jaké to bylo ještě před pár dny. Každopádně ale v prvním utkání zlepšení přišlo a Beksa vybojovala úvodní vítězství. Ve druhém již to byl jiný příběh a naopak to byla Sluneta, která sérii srovnala.

Nad obranou hrou svého týmu přemýšlí před dalšími dvěma zápasy i hlavní lodivod východočeského giganta.

"Mezi zápasy není moc času na přípravu, měli jsme jen jeden trénink. Snažíme se dál pracovat na věcech, které jsme dělali před prvními dvěma zápasy. V samotném utkání musíme hrát s vyšší energií na obranné polovině, zvlášť v obraně 1 na 1. Velice důležité bude i to, abychom se adaptovali na styl rozhodování ze strany rozhodčích, protože s tím jsme měli v prvních dvou utkáních problémy," apeluje na své svěřence Dino Repeša.

Slova svého trenéra potvrzuje i jeden z klíčových hráčů pardubické Beksy.

“Každopádně musíme zlepšit obranu. Výkon, jakým jsme se prezentovali ve druhém utkání na obranné polovině hřiště, byl asi náš nejhorší v letošní sezoně. Je potřeba víc komunikovat, hrát agresivněji, nenechat soupeřovy hráče tak snadno doskakovat a dávat lehké koše… Zkrátka hrát tak, jak je potřeba hrát v play-off," dodává Jan Štěrba.

Vše je otevřené a slova obou pardubických zástupců to jen potvrzují.

"Zbývá nám získat 3 výhry k našemu cíli, který jsme si dali, a pevně věříme, že postupnými kroky se nám ho podaří splnit," říká Repeša.

"Série je 1-1, ale my ji bereme zápas po zápasu. Ten příští zase začíná za stavu 0:0 a my ho jednoznačně chceme vyhrát," vyhlašuje na závěr Štěrba.