Kooperativa NBL – 1. semifinále:

BK Armex Děčín – BK KVIS Pardubice 88:85 PP (19:19, 45:43, 60:58, 77:77)
Body: Nichols 24, Walton 17, Pomikálek 13, Svoboda 13, Bruner 7, Kroutil 5, Josipovič 4, Mach 3, Macháč 2 – Pekárek 18, Rikič 18, Švrdlík 12, Čolak 10, Vyoral 9, Dickerson 6, Štěrba 5, Šafarčík 4, Burda 3. Rozhodčí: Vyklický, Blahout, Pokorný. Fauly: 24:32. Pět chyb: Pomikálek – Vyoral, Čolak, Dickerson. Trestné hody: 33/20 – 34/29. Trojky: 8:6. Doskoky: 42:44. Diváci: 1200.
Stav série: 1:0.

Beksa se musela znovu obejít bez zraněného rozehrávače Nicka Neala. K prvnímu utkání po podepsaní dalšího kontraktu v Pardubicích nastoupil v červeném dresu Kamil Švrdlík.

Od úvodní vteřiny byl k vidění basketbal v obrovském tempu. V první čtvrtině většinou tvrdili muziku pardubičtí dlouháni. Domácí neustále doháněli manko. Nejvíc jim narostlo na šest bodů tři minuty před koncem tohoto období. Jenže potom se hostům zasekla útočná zbraň a dovolili soupeři šňůru 8:0, která je vynesla do vedení. Poslední slovo ale měl Rikić, který srovnal na 19:19.

Druhý kvartál zahájili Východočeši pěti body v řadě, které pramenily z nesportovního faulu. Včetně premiérové trojky Burdy. Opakovala se situace z první části, když domácí po sedmi bodech za sebou otočili nepříznivý stav z 23:28 na 30:28. Vzápětí se poprvé dostali do více než dvoubodového plusu. Pardubice však na čtyřbodovou sekeru zareagovaly šesti body v kuse a znovu vedly (37:35). Konec druhé epochy se odvíjel jako přes kopírák. Beksa se střelecky odmlčela a Válečníci se přes ní přehnali. Jako správný kapitán zvedl prapor Pomikálek, který protivníka počastoval dvěma trojkami za sebou. První poločas uzavřel dvěma proměněnými šestkami Dickerson a hosté ztráceli pouze dva body.

Po změně stran oba celky zlepšily obranu. Pardubičtí dovolili soupeři za pět minut pět bodů. Sami se však na útočné polovině také prosazovali těžko. Pouhých osm bodů za šest a půl minuty způsobilo jejich propad do pětibodové ztráty. Stejně jako Děčín v prvním poločase se z ní vyhrabala. A zase ji nevyšel konec.

Ve čtvrtém pokračování si Válečníci vytvořili dokonce sedmibodový náskok. Po dvou minutách vedli 65:58. Pardubičtí ale utáhli obranné šrouby a, na toto utkání, velký minus trpělivě likvidovali. Jejich kolektivní hra je vynesla až k obratu 69:67 v jejich prospěch. Zásluhou famózních trestných hodů měli minutu a půl před koncem k dobru tři body (75:72). Jenže v nejhorší možný okamžik pro ně se trefil z tříbodového oblouku Walton (až na šestý pokus). Za stavu 77:77 chybělo do klaksonu pět vteřin. Poslední střelu si vzal na starost Šafarčík, ale ta ke smůle jeho týmu zabubnovala jen na obroučku.

Prodloužený čas hostům absolutně nevycházel. Po minutě a půl spadli do pětibodové jámy. Mohla se i prohloubit, ovšem Nichols po faulu při trojce proměnil jediný. Dvě minuty před koncem svítilo na ukazateli skóre 86:80. Poté Nichols nedal ani jednu šestku a Beksa povstala z popela. Dvaapadesát vteřin před možností druhého prodloužení Pekárek dlouhou trojkou snížil na 86:85. Válečníci zazdili následující útok a hostům se znovu naskytla příležitost na výhru. Jenže nikdo nechtěl vzít na sebe zodpovědnost a Rikić už se ocitl po časovým tlakem. Poslední slovo tak měl Svoboda, který proměnil oba trestné hody.

David Pekárek, křídlo BK KVIS Pardubice: „Utkání bylo strašně vyrovnané od začátku až do konce. Vedli jsme 75:72 a dostali jsme takovou blbou trojku. Bohužel jsme nedali poslední útok a v prodloužení byl Děčín šťastnější. Myslím si, že jsme ukázali, že proti Děčínu hrát umíme. Sice to nedopadlo, ale v úterý je další šance.

Tomáš Pomikálek, křídlo BK ARMEX Děčín: "Zápas nám napověděl, jak asi bude vypadat celá série. Hráli jsme doma, ale nadřeli jsme se na výhru opravdu hodně. Série bude prostě náročná, nic jednoduchého nás nečeká. Na začátku mi přišlo, že se na nás ta herní pauza projevila, že jsme byli nervózní. Souhra na hřišti nebyla taková, nedrželi jsme pospolu. Ale v průběhu střetnutí jsme se dali dohromady a začali hrát naší hru. Jenže Pardubice umí využívat svých předností, těží ze hry Rikiće, dnes se trefily také z dálky, takže se musíme na vše podívat a na některé věci si dát bacha."