Kooperativa NBL – 6. semifinále:
BK KVIS Pardubice - BK Armex Děčín
Dnes 17:30, sportovní hala Dašická
Stav série: 2:3.
Dosavadní zápasy: doma 75:65 a 81:75, venku 85:88 p.p., 74:83 a 62:83.

Nesvobodu Svobodovi… Takové heslo si mohou k tomu svému sloganu pro letošní play off, který zní Máme víru, vytyčit pardubičtí basketbalisté před šestým duelem semifinálové série. Děčínský křídelník Matěj Svoboda totiž v tom předchozím měření sil zatížil koš Beksy hned šestadvaceti body. Pravě on se „obětoval“ nahradit Ty Nicholse, který po zkratu ve čtvrtém utkání dostal distanc na dva zápasy. Tudíž bude Válečníkům chybět i v pátečním střetu. Absence nejlepšího střelce Armexu svěřenci Dina Repeši nevyužili, a tak se pokusí na oslabeného protivníka vyzrát napodruhé.

“Potřebujeme se odrazit od kvalitní obrany, od takové, jakou jsme předváděli v prvním poločase předcházejícího zápasu. Co se týče útoku, věřím, že už nebudeme střílet s tak nízkou procentuální úspěšností, jak co se týče tříbodové střelby, tak trestných hodů, protože páté utkání bylo z tohoto pohledu naším nejhorším,“ vrací se do Děčína pardubický kouč Dino Repeša.

Publikem vybučený Tomáš Vyoral (vpravo) si měl s Petrem Šafarčíkem co říct. Pardubice pátý zápas v Děčíně absolutně nezvládly.
Válečníci vytáhli z rukávu červené eso, za kterým se skrývala heroická bojovnost

Pardubičtí obři už nemají kam couvat. Děčín je přitlačil ke zdi, odkud se mohou dostat jen pokud vyhrají a dorovnají stav série na 3:3. V domácím prostředí vyhráli oba dosavadní semifinálové zápasy. Za body je hnala vyprodaná hala na Dašické. A zejména v utkání číslo 4 fanoušci dotlačili své miláčky k vítězství.

Naším cílem je vyhrát domácí zápas a udělat vše pro to, aby se tato semifinálová série rozhodla až v sedmém utkání v Děčíně. Rád bych i touto cestou pozval na utkání všechny naše fanoušky. Věřím, že v hale bude ještě lepší atmosféra než v předcházejícím utkání v Děčíně. Je pro nás velmi důležité, že naši fanoušci jsou vždy naším šestým hráčem,” chválí na dálku Repeša.

Petr Šafarčík zvě na 6. semifinálové utkání:
“Jestli chceme v této sérii ještě pomýšlet na úspěch, což pochopitelně chceme , tak musíme předvést úplně odlišný přístup než v pátém zápase. Nebavím se o žádných basketbalových, taktických věcech, ale čistě jen o přístupu, o vůli, o touze zvítězit, protože to nám naposledy v Děčíně chybělo. Teď očekávám, že náš tým, tak jako už několikrát v letošní sezoně, na to dobře zareaguje. Klíčové bude, abychom nastoupili s obrovskou energií, protože od toho se pak odvíjí výkon jak na útočné, tak na obranné polovině hřiště. V sérii sice prohráváme 2:3, ale v play off už jsme ušli dlouhou cestu. Odbojovali jsme si čtvrtfinále, odbojovali jsme si první čtyři semifinálové zápasy a já pevně věřím, že tentokrát znovu ukážeme, že náš tým má velkou vnitřní sílu. Uděláme vše, abychom se všem fanouškům, kteří nás podporují nejen doma, ale i venku, odvděčili parádním výkonem, vítězstvím a vyrovnáním série.“