Dnes a zítra ve městě přivítají účastníky 3. ročníku mezinárodního etapového závodu dvojic na horském kole Mountain BikeChallenge. Jedná se o etapový MTB závod mužů a žen pořádný v souladu s pravidly největších akcí tohoto druhu ve světě.

Jezdci soutěží ve dvoučlenných týmech rozdělených do kategorií podle věku a pohlaví. Letošní ročník je rozdělen celkem do šesti etap. Dojezd 1. etapy bude dnes na Velkém náměstí v Králíkách. Zároveň se zde zítra uskuteční start druhé etapy tohoto závodu. Ve startovní listině jsou uvedeni cyklisté z Evropy, Spojených států amerických, Kolumbie nebo třeba Jihoafrické republiky. V současné chvíli je přihlášeno 230 párů, mezi nimi nechybějí ani zástupci východních Čech.

První etapu odstartují závodníci v Polsku a do Králík budou muset absolvovat 81 kilometrů s převýšením 2280 metrů. Nejvyšším bodem trati bude Velká Deštná v 1111 metrech nad mořem. Pro diváky bude jistě zajímavý průjezd sjezdovkou v Petrovičkách nad Mladkovem, výjezd okolo železniční zastávky v Mladkově k Boudě, sjezd ze Suchého vrchu do Červené Vody po modré turistické značce a průjezd v Horních Boříkovicích.

Závodníci budou do Králík dojíždět okolo koupaliště směrem k požární zbrojnici v průběhu celého odpoledne, časově je plánován do 19. hodiny. Vyhodnocení etapy se uskuteční na Velkém náměstí v 18 hodin za účasti představitelů města. Již od 16 hodin bude na náměstí připraven pro diváky a návštěvníky kulturní program.

Druhá etapa odstartuje zítra v 10 hodin z Králík a pro účastníky je připraveno 64 kilometrů s převýšením 2090 metrů. Cyklisté pojedou směrem na Dolní Hedeč, dále k Severomoravské chatě, následovat bude sjezd do Podlesí, výjezd do Vojtíškova, přejezd do Sklenného, dále na Dolní Moravu a pak budou účastníci pokračovat do Polska. Pořadatelé upozorňují, že v průběhu závodu budou uzavřeny některé komunikace nebo na nich bude omezen provoz.