Netradičně se již závodilo od pátku, kdy se jely dvoučlenné štafety, v sobotu se rozdávaly mistrovské tituly v závodě s hromadným startem a vše vyvrcholilo sprintem. Pořadatelé dělali, co mohli, a tratě byly i v teplém počasí připraveny, avšak pro mladé biatlonisty šlo o náročné podmínky. K tomu se přidal nepříjemný nárazový vítr, tudíž o dramatické okamžiky nebyla žádná nouze.
Letohradští závodnŠTAFETOVÝ závod dvojic v podání juniorek byl parádní disciplínou z letohradského pohledu. Výsledkem je první a třetí místo.íci patřili mezi nejlepší hned ve štafetovém závodu dvojic, kde zlato vybojovaly juniorky Simona Maříková s Natálií Jurčovou. Stříbro cinkalo dvakrát. Mikuláš Karlík s Jakubem Štvrteckým se o něj postarali v kategorii dorostenců B, mezi juniory pak sbírku rozšířili Milan Žemlička s Jakubem Procházkou. Dvě medaile měly také bronzový lesk, když juniorky Tereza Vinklárková a Dora Novotná odrazily nápor soupeřek ze zadních pozic. O druhé třetí místo se zasloužila dvojice dorostenců A Petr Kánský – Tomáš Mikyska.
V závodu s hromadným startem si pohrál s nervy trenérů dorostenec Tomáš Mikyska. Na trati byl suverénně nejrychlejší, ovšem na závěrečné stojce udělal čtyři chyby, přesto mu to stačilo na první místo. Běžeckou formu potvrdila i Tereza Vinklárková. Vítr ale dělal na střelnici paseku a ani letohradská závodnice se nevyvarovala omylů. Vleže minula jednou, vstoje dohromady šestkrát, přesto to stačilo na mistrovský titul. Ten vybojoval také Jakub Štvrtecký mezi dorostenci B, ačkoliv chyboval dokonce osmNA TRATI se cítil Jakub Štvrtecký jako ryba ve vodě.krát, ale v cíli porazil druhého Červenku o necelých dvanáct sekund. Čtvrtému Mikuláši Karlíkovi chybělo k bronzu 1,6 desetin sekundy.
Nahánět medailistku z mistrovství světa juniorů Markétu Davidovou se pokusila Simona Maříková, ale i když střelecky na tom byla letohradská biatlonistka lépe, bežecky na svou soupeřku nestačila. Druhé místo je však výborným výsledkem. Střelba nepodržela Jakuba Procházku, ale s druhým místem musel být nakonec rovněž spokojen, byť ztráta na vítěze byla téměř dvě minuty.
Přes tři chyby na střelnici se T. Mikyska dočkal zlaté medaile také v rychlostním závodě. Na trati se tak hodně zapotil, ale o tři sekundy porazil druhého Němečka z SKP Kornspitz. Ani dva nesestřelené terče při střelbě vstoje nepřipravily o titul Jakuba Štvrteckého. V posledním kole se vydal ze všech sil a jilemnického Herniga sesadil na druhou pozici. Zlatou sbírku doplnila Tereza Vinklárková. Na obou položkách nechala jednu ránu, jenže opět výborným během nedala svým soupeřkám šanci. Bronz mezi juniory získal Jakub Procházka.
Celkové pořadí Českého poháru biatlonistů zářilo letohradskými barvami. Tomáš Mikyska, Tereza Vinklárková a Jakub Štvrtecký jsou nejlepšími biatlonisty v republice sezony 2015/16.