Klimatické podmínky v posledních hodinách před startem závodů dělaly s tratěmi své a závodníci to neměli vůbec jednoduché. „I přes nevoli počasí mají organizátoři trať extrémně dobře připravenou a děti si lepší podmínky nemohly přát,“ vysekla poklonu expertka České televize Barbora Tomešová pořadatelům před závody, které začaly v pondělí kolem 17. hodiny.

Biatlonisté se mohli těšit, že si vyzkouší, jaké to je závodit pod umělým osvětlením. „Bude to pro ně super zážitek, neboť vidí na závodech Světového poháru, že se závodí za umělého osvětlení, tak si mohou vyzkoušet, jaké to je,“ uvedla bývalá profesionální biatlonistka a nyní trenérka Barbora Tomešová, která přijela do Letohradu.

Tamější klub, podobně jako řada dalších po celé republice rovněž registruje nárůst, biatlonový bum, v počtu zájemců o tento sport. „Máme obrovský bum díky výsledkům reprezentace, Gabči a jejích kolegů. Myslím, že si všichni tyto biatlonové žně užíváme. Je to radostné sledovat,“ řekla Tomešová.

Pondělní program obstaraly sprinty. V kategorii mladších chlapců si vedli skvěle zástupci Královéhradeckého kraje Antonín Hron (1. místo) a Lukáš Kulhánek (2. místo). Mezi dívkami se předvedla „domácí“ Nikola Marková, která vyhrála o parník kategorii mladších žákyň, když po trati doslova letěla a přesně střílela. Letohradští biatlonisté se na první závod připravili velmi dobře. V kategorii starších chlapců bral stříbro Jan Semirád, hned za ním dojel do cíle Matěj Teo Költö. A starší dívky? První Oralková, druhá Mikysková, obě z Letohradu.

Slavnostní zahájení her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky v pardubické Tipsport Areně.
Zahájeno! Pardubický kraj přivítal dětskou olympiádu