Pro některé závodníky to byla zároveň poslední možnost, jak se nominovat na mistrovství světa juniorů a dorostu, které se uskuteční v americkém Presque Isle.
Tam se bohužel nepodívá Ondřej Hošek, který nedokončil závod s hromadným startem a nekvalifikovala se ani Simona Maříková, které vystavila stopku nevolnost před startem vytrvalostního závodu.
I tak se početná letohradská výprava představila v dobrém světle .
Vítězství mezi dorostenkami A v závodě s hromadným startem vybojovala Simona Faltusová, mezi dorostenkami B pak byla nejlepší její kolegyně Simona Maříková. Prvenství si přivezl i Aleš Dytrt v mužské kategorii C.
Na stupně vítězů vystoupili i junior David Španihel, který nestačil pouze na Jana Buriana, třetí místo pak obsadili Jakub Štvrtecký (dorostenci A) a Jakub Procházka (dorostenci B).
Vytrvalostí závod je pro biatlonisty KB Letohrad doslova šitý na míru. Z prvenství se radovalo hned pět zástupců.
Ani tentokrát nenašla přemožitelku Simona Faltusová (dorostenky A), která vyhrála závod s náskokem více než čtyř minut. Podobně si počínal i Jakub Štvrtecký, jenž sice na střelnici čtyřikrát chyboval, ale rychlým během se dostal na první místo s náskokem 33,8 s. V kategorii dorostenců B vyhrál Milan Žemlička. Chuť si ve vytrvalostním závodě spravil Ondřej Hošek, jenž vyhrál s obrovským náskokem. Vítězství si zopakoval i Aleš Dytrt, který si tak společně se Simonou Faltusovou přivezl dvě první místa. Druhé místo pak vybojovala Dora Novotná v kategorii dorostenek B. (bed)