Závody na českém území provázejí mimořádně přísná zdravotně bezpečnostní opatření. To znamená, že podobně jako vloni i letos budou probíhat bez přítomnosti diváků. „Fanoušci v Novém Městě budou zcela určitě chybět. I tak se těším. Já mám novoměstské tratě rád,“ uvedl nedávno v rozhovoru pro Deník reprezentant Michal Krčmář.

Čeští biatlonisté budou nejvíce spoléhat na mistryni světa z nedávného šampionátu v Pokljuce Markétu Davidovou. Čtyřiadvacetiletá biatlonistka v Novém Městě před čtyřmi lety debutovala ve Světovém poháru. Nejen proto nedá na zdejší tratě dopustit. „Mám to tady ráda. Jezdíme sem trénovat i v létě. Podmínky jsou tady super, ráda se sem vracím,“ svěřila se České televizi.

Mikuláš Karlík.
Biatlonová radost. Junior Karlík slaví stříbro

Kromě Davidové a Krčmáře budou české barvy hájit Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký, Milan Žemlička a Adam Václavík.

Ve středu bylo ve Vysočina Areně přes den nádherné slunečné počasí a jedenáct stupňů nad nulou. Tratě jsou však velmi dobře připravené, vrstva sněhu dostatečná a také v souvislosti s očekávaným pátečním ochlazením není elitní podnik ohrožen. „Popravdě jsem to čekal horší, je to velice slušné,“ citovala zkušeného Ondřeje Moravce agentura ČTK.

Závody v Novém Městě na Moravě budou pro Moravce poslední v kariéře. Bohužel, kvůli pandemii bude jeho derniéra stejně smutná bez diváků jako vloni u Jaroslava Šlesingra.