Tradiční soupeř čeká v pátek na prvoligové futsalisty Vysokého Mýta. Nepříjemné Benago má jednu z posledních šancí proklouznout do první čtyřky a Nejzbachu navíc bude chtít odvést porážku 2:3 z úvodu sezony.

FC Benago Zruč nad Sázavou (6. místo, 15 bodů) – Nejzbach Vysoké Mýto (4. místo, 24 bodů). Za poslední rok to bude sedmý vzájemný duel. „Hrajeme spolu docela často, takže se asi nemáme čím překvapit. Stále tak platí omílané, že si musíme dávat pozor na Davida Filingera, Aleše Štorce a základ je překonat gólmana Klímu,“ vypočítává úskalí zápasu trenér Nejzbachu Roman Páral.

Možná ještě větší než od Filingera ale letos hrozí od Aleše Štorce, který hraje v reprezentační formě. Dvanáct branek dal, na devět nahrál. „Je to zkušený hráč a dozrál do takového věku, když vám to ještě běhá a navíc toho má ve futsale docela dost za sebou. Chytili letos formu, to je bez debat,“ má jasno Páral.
Hrající prezident Benaga Simitči má pořádně dlouhé prsty, takže třeba jako Teplice nebo Chrudim, dokázal i on do svých řad zlákat Brazilce. Mladý De Oliveira však k největším hvězdám ligy zatím nepatří. „Prezident Simitči má asi neomezené možnosti, takže pro něj není problém přitáhnout hráče z venku. Kvalita u hráčů, které přivede, je,“ míní vysokomýtský trenér.

Mýto chce podle Romana Párala udržet soupeře v uctivé devítibodové vzdálenosti. „Byl bych rád, kdybychom neprohráli. Mají jednu z posledních šancí prorazit do první čtyřky, takže nás budou chtít porazit.“
Chybět však Mýtu stále bude Pavel Formánek, kterého trápí potíže se zády. S nataženým svalem laboruje i Jakub Gerčák a achilovky stále trápí zkušeného útočníka Milana Bakeše.
Zápas by měl společně s Karlem Henychem řídit excentrický Josef Novotný, což pro hráče obou týmů znamená jediné. Zamknout ústa na sedm západů a klíč zahodit k vedoucímu mužstva do brašny. Jinak se dá očekávat karetní mariáš.⋌ (ry)