Diváci tak mohli poprvé spatřit tohoto šikovného levonohého futsalistu ve žlutočerném dresu.

Odehrál jste první zápas za Nejzbach Vysoké Mýto. Jste spokojený?
Určitě jsem spokojený. Čekal jsem od toho, že to bude hodně těžký zápas, protože Teplice v reprezentační přestávce posílily o dva hráče Tavernu a Sidneiho.

Hráčská kvalita je v Teplicích znát a bylo to poznat i na palubovce.
Od začátku zápasu nás Teplice zatlačily. My jsme spíš chodili do brejkových situací. V průběhu utkání měli hosté navrch, my jsme to dobře odbránili, nakonec jsme dali dva góly. Hodně nám pomohla penalta, která určitě byla, protože faul určitě byl. Hodně nám pomohli i diváci, atmosféra byla vynikající. Přidali jsme druhý gól a do konce zápasu už jsme to udrželi.

Trenér Páral o vás hodně stál už v létě, ale nakonec jste dal přednost Benagu.
Je to pravda. Hodně jsme o tom diskutovali s trenérem Chrudimi Cacauem. Nakonec jsme usoudili, že půjdu do Benaga, ale bohužel se časem ukázalo, že to byla špatná volba. Takže jsme ukončili spolupráci v Benagu a jsem rád, že teď můžu být tady v Mýtě.

Původně měl jít na penaltu Pavel Formánek, ale nakonec jste si vzal míč vy.
Já jsem ani původně jít neměl. Střídal jsem za Romana Netolického a „Formis" (Pavel Formánek, pozn. aut.) mi dal balón a řekl jdi. Ani jsem to nijak nevnímal. Naštěstí to tam padlo.

Zápisné vás zcela jistě nemine.
Určitě mě to bude něco stát. Myslím, že říkali bedna piva.

Mohla by se hodit, protože v neděli jedete do Prahy na Slavii.
Důležité je, abychom to zvládli a přivezli nějaké body. Možná na cestu zpátky.

Jak jste zatím spokojený tady ve Vysokém Mýtě?
Jsem spokojený. S klukama je to v pohodě.

Co si o nové posile myslí kapitán Nejzbachu Pavel Formánek a trenér Roman Páral? Na to jsme se zeptali po utkání s Teplicemi.
Pavel Formánek, kapitán V. Mýta: „Znám ho už z Chrudimi, on je typický futsalový hráč. Je rychlý, důrazný a umí to s balónem. Myslím, že hrál velmi dobře, a navíc proměnil penaltu. Určitě nám hodně pomůže."
Roman Páral, trenér V. Mýta: „O jeho služby jsem stál už v létě, ale nakonec dal přednost Benagu. Je to hodně kvalitní hráč, který přinesl do týmu právě kvalitu, kterou jsme potřebovali. Já mám rád levonohé hráče a teď spolu s Mírou Semerádem můžeme nacvičovat situace i z levé strany, což je pro mužstvo obrovská výhoda. Soupeř neví, jak budeme akce zakončovat."

Michal Mareš
Datum narození: 8. 6. 1991
Země: CZE
Post: Útočník
Hráčská kariéra:
Pramen Havlíčkův Brod
ERA-PACK Chrudim (host., U18)
Tango Brno
ERA-PACK Chrudim (host.)
Tango Brno
ERA-PACK Chrudim
Benago Zruč n. S. (host.)
Nejzbach Vysoké Mýto (host.

Starty v I. lize: 60
Góly v I. lize: 26
Asistence v I. lize: 10
Starty v reprezentaci: 1
Góly v reprezentaci: 0