Tomu se říká vstup do zápasu. Pardubice hned od úvodních minut vedly nad prvním týmem celé soutěže a dominovaly jak v obranných, tak i útočných doskocích. Oproti jiným utkáním trefovala Beksa i trojkové pokusy a vedení udržela po dobu celých úvodních deseti minut.

Druhá čtvrtina sice začala lépe pro Nymburk, který brzy srovnal, ale svěřenci trenéra Repeši brzy opět svému soupeři utekli. Výborným výkonem se v první půli zápasu prezentoval Dickerson, jenž v pardubickém dresu nastoupil teprve podruhé. Jeho výkon podtrhoval i bodový přínos, když po dvaceti minutách byl na sedmnácti body. I díky němu Východočeši vedli v poločasové pauze 60:47.

Repešovi dlouháni drželi náskok i v úvodu třetí části a dlouhou dobu se s Nymburkem bodově přetahovali. Dickerson i nadále bodoval ze všech hráčů nejvíce. Pardubice zatím předváděly možná nejlepší výkon v soutěži, jelikož proti mistrovi dominovaly ve všech důležitých statistikách. Jinak ale třetí třetina byla zatím nejvyrovnanější, ale v závěru o těsném vítězství v této části, pro Pardubice, rozhodl trojkou Čolak. Beksa po třiceti minutách hry vedla 87:71.

Beksa v úvodu poslední části základní hrací doby šla do vedení zásluhou Dickersona, který si připsal hned dva dvoubodové pokusy a celkově byl již na osmadvaceti bodech. Pardubičtí pokračovali i dále ve výborném výkonu a drželi si dvacetibodový náskok na svého soupeře. Vedení udrželi až do konce utkání a proti českému šampionovi vyhráli na domácí palubovce po dlouhých pěti letech. Svěřenci trenéra Repeši navíc uhráli více než sto bodů a doma tak zvítězili 105:91.

BK KVIS Pardubice - BK Nymburk 105:91 (27:22, 33:25, 27:24, 18:20).

Body: Dickerson 28, Boeheim 17, Gilyard 13, Lockett 13, Pekárek 12, Vyoral 12, Čolak 11, Švrdlík 11, Watson 10, Neal 9, Autrey 8, Sehnal 8, Benda 7, Burda 7, Štěrba 7, Rylich 5, Kovář 3, Kříž a Novotný 3, Potoček 3, Lukeš, Palyza, Tůma po 2. Rozhodčí: Blahout Petr, Kec Jakub, Jeřáb Jan. Diváci: 917. Trojky: 9:3. Trestné hody: 20:32. Doskoky: 41:42.