Páteční sprint se skvěle povedl Jaroslavu Soukupovi, který si díky přesné střelbě zajistil umístění v první desítce. Michalu Šlesingrovi závod příliš nevyšel, musel absolvovat dva trestné okruhy, což jej odsunulo až na 29. místo. Ondřeji Moravcovi se nepovedla střelba vleže, kdy chyboval hned dvakrát. Stojka byla v jeho podání čistá, ale na lepší než 42. místo to nestačilo. „Tolik dřiny a žádný efekt," pokrčil zklamaně rameny jedenáctý muž průběžné klasifikace Světového poháru. Avšak Ondřej Moravec, stejně jako čerstvý otec Michal Šlesingr, měli ve vyrovnaném závodě dobrou výchozí pozicí pro sobotní stíhací závod.
Nikoliv pronikavé, ale v mnoha směrech nadějné výkony předvedli čeští biatlonisté v sobotním stíhacím závodě. Michal Šlesingr doběhl na 21. místě, Jaroslav Soukup skončil hned za ním na 22. pozici a Ondřej Moravec se umístil na 32. příčce.

Trenérova pozitiva

„Obecně mám radost z toho, v jaké kondici se Jarda Soukup vrátil do týmu. Opět dokázal bodovat, a to je cenné. Michal ukazuje, že je ve vynikající běžecké formě a Ondra si po nepovedeném sprintu opět sáhl na body," vypočítal pozitiva stíhacího závodu trenér Ondřej Rybář.
Jaroslav Soukup po svém návratu po vážném zranění z léta nebodoval pouze při svém prvním startu, tentokrát pak už počtvrté v řadě. Michal Šlesingr rychle zregeneroval z náročného cestování do České republiky, kde se mu v úterý narodila dcera Victoria, a v sobotu byl na trati třetí nejrychlejší. Ondřej Moravec pak dal zapomenout na nevydařený sprint a posunul se o deset míst kupředu.

Trenérova negativa

Ovšem trenér našel i negativa: „Nikdo z kluků neměl lepší střelbu než za tři, a to je moc. Protože špička střílí přesně a běhá rychle. Při střeleckých chybách ji pak nelze doběhnout." Přesto trenér ví, že do přípravy na světový šampionát půjdou jeho svěřenci v klidu: „Máme za sebou sezonu s nádhernými výsledky. A to nám dodává sebevědomí."
Michal Šlesingr po trati doslova letěl, v útoku na lepší umístění mu bránily střelecké nezdary. „Střelba nestála opravdu za nic, ale z běhu mám radost. Říkám si, že je jednodušší se dostat do střelecké formy než do té běžecké. A to mi před soustředěním v Pokljuce, kde se budeme připravovat na šampionát, dodává klidu. Vždyť střelba je zejména otázkou psychiky," uvedl biatlonista. A tu má nyní Michal po běžeckých výkonech a zejména narození dcery na výši.
Ondřeji Moravcovi se ulevilo, že se na trati stíhačky netrápil jako ve sprintu: „To mi udělalo radost, stejně tak mě potěšilo, že oproti sprintu jsem zvládl bezchybně ležku." Nejlépe umístěný Čech v průběžné klasifikaci naopak přiznal, že zklamáním pro něho byl výkon vstoje. „Hodně jsem se tady v té výšce trápil s dechem, nedokázal jsem se zklidnit a střelba na dva nádechy nebyla asi dobrým řešením." (bed, tjh)