Trochu na odlehčení. A hudba dokáže uklidnit… Příznivci pardubických basketbalistů prožívají v této sezoně horké chvilky. Jejich tým se na chvíli dokonce propadl mimo příčky zajištující účast v lepší nadstavbové skupině. Po výměně trenéra však Beksa proměnila tvář a momentálně táhne dvě výhry řadě.

Sukova síň a Dašická

Zatímco v lize ještě nemá nic jisté, tak na poli pořadatelském znovu klub boduje. Kooperativa NBL nebude ani v letošní sezoně ochuzena o akci s názvem Hrajeme spolu za Pardubice.

Hrajeme spolu za Pardubice.Zdroj: HZSPTento projekt napíše již sedmou kapitolu. Navlékne si však na sebe nový kabát. Unikátní projekt BK JIP Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice se v pátek 22. ledna odehraje virtuálně. Respektive bez diváků. A to kvůli nepříznivé situaci s koronavirovou epidemií. Také se nekoná jako v předcházejících šesti ročnících v enteria areně, nýbrž v Sukově síni Domu hudby a ve sportovní hale Dašická.

„Navzdory nepříznivé době jsme se rozhodli, že v tomto projektu budeme pokračovat. Malinko jinou formou, poplatnou této době. Tedy - prostřednictvím online streamu, ale nechceme ztrácet kontinuitu. Jsme rádi, že tento skvělý projekt bude pokračovat dál,“ uvedl Pavel Stara, předseda představenstva pardubického klubu.

Už tento pátek

Na koncert pardubické filharmonie pod dirigentskou taktovkou Debashishe Chaudhuriho a se sólistkou Ester Pavlů naváže ligové utkání BK JIP Pardubice a BK Opava. Celá akce bude k vidění na na portálu TVcom.cz. Zahájí v 16.30. Po skončení koncertu bude plynule pokračovat basketbalovým zápasem, jehož začátek bude přibližně v 17.45 hodin.

Projekt bude mít již tradičně charitativní podtext. K dispozici jsou virtuální vstupenky v hodnotách 100, 200 a 300 Kč, přičemž kompletní výtěžek bude věnován na dobročinné účely. Vstupenky lze zakoupit již nyní na webu pardubického basketbalového klubu.