Přelouč – Choceň
79:77 (17:22, 38:38, 55:56)
Úvod utkání byl v režii Chocně. Díky osvědčené spolupráci Klusoně se Žabou vedli hosté dokonce o devět bodů. Domácí ale zabojovali a hlavně nestárnoucí Válek držel Přelouč ve hře. Hosté pak několikrát chybovali v obraně a domácí toho využili ke srovnání skóre.
Třetí čtvrtina přinesla solidní podívanou, Choceňští zaspali mezi třetí a sedmou minutou a domácí se dostali do herní pohody. Ta vyústila v náskok 53:44 a s Chocní to příliš růžově nevypadalo. Díky několika trojkám v závěru však hosté skóre otočili a dostali se do jednobodového vedení. Poslední čtvrtinu začali hosté bravurně, po dobrých zákrocích v obranné činnosti a slušné střelbě si rychle vytvořili pěti až osmibodový náskok, který drželi až do začátku předposlední minuty utkání. Domácím se ale podařilo srovnat. Chybou v rozehrávce se domácí dostali ke trojce, kterou proměnili a rozhodli o svém úspěchu. Choceň už pouze upravila skóre. Body Chocně: Klusoň 29, Žaba 17, M. Absolon 12, Hašek 10, Řemínek 9.
Basketbalistům Chocně a České Třebové se dařilo ve Východočeské lize rozdílně. Choceň oba zápasy prohrála, Třebová naopak těsnou koncovku s Holicemi zvládla.


Chlumec n. C. – Choceň
77:63 (21:22, 34:38, 54:48)
Domácí sokoli letos patří k největšímu překvapení, když se před sezonou posílili o dva kvalitní hráče Vondru a Patočku a předvádějí solidní hru s dobrými výsledky.
Hosté vstoupili do utkání s neobvyklou základní pětkou. To asi domácí celek malinko zmátlo, protože kupil hromadu chyb. Po první čtvrtině Choceň také o jeden bod vedla. Druhou začal trojkou Žaba a dal ráz průběhu zápasu v této části utkání. Choceň si také vybudovala čtyřbodový náskok.
Domácí do druhé půle zlepšili obranu nejlepších střelců Chocně Klusoně a Žaby. Postupně si domácí vytvořili převahu a před poslední čtvrtinou již vedli o šest bodů. V pohodě hrající Chlumec už žádný zvrat nepřipustil a slavil vítězství. Body Chocně: Žaba 20, Klusoň 17, Hašek 12, Řemínek 10, M. Absolon 2, Brabec 2.

 

Č. Třebová – Holice
79:77 (17:22, 38:38, 55:56)
V první čtvrtině se hrál vyrovnaný basketbal. Hosté měli však v jednu chvíli i sedmibodový náskok. Důležitým momentem bylo nešťastné zranění holické opory Trojana, který si při souboji o míč vyhodil rameno a zápas pro něj skončil. Od této chvíle začínali mít zápas ve svých rukou domácí.
V poslední desetiminutovce třetí části zvýšila Třebová na 59:50. Tři minuty před koncem vedla už o 19 bodů. Poté ale přišla ztráta koncentrace, kterou Holice málem využili k otočení skóre. Dostali pouze na dvoubodový dostřel. Více jim závěrečný klakson nedovolil. Body Č. Třebové: Kudláček 17, Gult 15, Svoboda 14, Machalík 13, Nováček 8, Dylowicz 6, Jiruše 4, Nohal 2.

(js, re)