Krajská basketbalová liga pokračovala jedenáctým a dvanáctým kolem. Oslabená Choceň na hřištích soupeřů nezářila. Třebové se naopak dařilo.

Česká Třebová – Týniště

112:72 (26:17, 58:34, 93:52)


S Týništěm Třebováci zatím v soutěžním utkání Východočeské ligy síly nezměřili. Avšak na přípravném turnaji v Ústí nad Orlicí se soupeři osahali, takže obě družstva o sobě informace měla. Předzápasové předpoklady hovořil ve prospěch Třebové a také pohled na tabulku, jejíž čelo se domácím začalo nebezpečně vzdalovat, velel zvítězit.

První čtvrtina sice dopadla podle skóre ještě relativně vyrovnaně, ale herně bylo jasné, že Třebová má navrch. A tento rozdíl se s přibývající únavou hostů (hráli v sedmi) ještě zvýrazňoval. V jednu chvíli to dokonce vypadalo, že stovka padne již ve třetí čtvrtině, ale nakonec českotřebovské polevení v závěru dovolilo hostům odvést si ještě přijatelný výsledek. K povinnému vítězství domácí přidali i kolektivní hru v útoku, a tak jedinou drobnou výtku snese obranná činnost. Ale za rozhodnutého stavu se na obranu většinou už tolik nemyslí. Větší zkouškou mělo být utkání proti Dvoru Králové.

Havlíčův Brod – Choceň

68:54 (19:9, 40:21, 58:35)


Havlíčkův Brod patří ke stálicím soutěže, ale v letošní sezoně se mu příliš nedaří. Před tímto utkáním měl na svém kontě pouze dvě výhry. Choceň se jela do Brodu bez kapitána Dlouhého a bez T. Absolona pokusit naplno bodovat.

Začátek utkání však hráči hostí vůbec nezvládli. Nemohli se dostat ke své hře v útočné fázi, ve které jim bránila hlavně velmi tvrdá obrana domácího celku. V zónové obraně Chocně vázla komunikace a když se k tomu přidaly zbytečné chyby, domácí vedli v 5. minutě hrozivých 13:0.

Druhou čtvrtinu nezačali Choceňští špatně a ve 3. minutě snížili na 21:17. Vypadalo to, že se konečně vymanili z krize. Bohužel se ale ještě více prohloubila díky ztraceným míčům a nepřesné střelbě. Domácí se dostali do velké pohody, úspěšně zakončovali ze všech postů a první poločas vyhráli vysoko o devatenáct bodů.

Další část utkání přinesla konečně vyrovnanější partii. Choceň se snažila o zkorigování výsledku, ale nikomu se nedařilo. Když už se několikrát podařilo ubránit či doskočit, chyběla přesná střelba. Domácí také polevili a utkání nebylo příliš pohledné.

V závěrečné části utkání měli více ze hry basketbalisté mužstva hostí, ale Havlíčkův Brod si zkušeně hlídal vysoké vedení. Choceňáci tak utkání na Vysočině vůbec nezvládli. Nikomu nelze upřít snahu, ale v průběhu utkání se nenašli dva tři hráči, kteří by herní mizérii přerušili. Na rozehrávce citelně chyběl Dlouhý a bohužel se opět zranil M. Absolon.

Chrudim – Choceň

70 : 54 (17:13, 39:27, 58:41)

Choceň si byla vědoma síly soupeře, který je považován za vážného aspiranta postupu, a bez zkušených rozehrávačů Dlouhého a M. Absolona chtěla podat v Chrudimi solidní výkon.

Úvod utkání patřil podle předpokladů domácím, kteří měli výraznou výškovou převahu. Prim na jejich straně hrál hlavně zkušený Pezinek. Choceňští se chvíli vypořádávali s těsnou obranou domácích, na kterou postupně nacházeli recept, a první čtvrtinu sehráli velmi dobře.

Také druhou část utkání hosté zvládli. K solidní obraně přidali také dobrý obranný doskok a s Chrudimí drželi stále krok. Postupně však domácí převzali otěže utkání do svých rukou a také díky třem trojkám si vytvořili více jak desetibodový náskok, který do poločasu udrželi.

Do třetí minuty třetí čtvrtiny se rozdíl ve skóre neměnil, ale poté hráči hostí několikrát chybovali a domácí toho využili k navýšení náskoku. V 7. minutě vedli již 53:32.

Poslední část utkání naši dokonce vyhráli. Ke skvělému výkonu se rozehrál Hašek, který v této čtvrtině zatížil konto domácích deseti body. V samotném závěru ještě domácí navýšili rozdíl ve skóre na konečných šestnáct bodů a zaslouženě si připsali další výhru.

Choceň i přes porážku nezanechala v Chrudimi špatný dojem. Rozehrávku zvládli solidně mladíci Řemínek s Brabcem, asi nejlepší výkon v mužské kategorii sehrál Hašek.


Ostatní výsledky: Česká Třebová – D. Králové 94:72, Havl. Brod – V. Mýto 60:82, Chrudim – V. Mýto 77: 56.