Basketbalisté Chocně v posledních utkáních září. Tentokrát porazili na své palubovce soky z Chlumce nad Cidlinou a Přelouče.

Choceň – Chlumec n. Cidlinou 78:56

Začátek zápasu byl vyrovnaný, Choceň si postupně zvykala na nezvyklou obranu, když rozehrávače Chlumce Hanzlíka napadala již na obranné polovině soupeře. Hosté „rozkoukávání“ choceňského celku využili a celou první čtvrtinu s nimi hlavně díky bodům Macháčka drželi krok. Od druhé čtvrtiny převzali iniciativu domácí a začali soupeře přehrávat. Prvních sedm minut se hosté ještě drželi. Za stavu 30:25 však hráči Chocně ukončili první poločas šňůrou 10:0 a do šaten šli se solidním náskokem. Druhý poločas domácí zvládli velmi dobře.

Hosté pomalu odpadali fyzicky. Hlavně rozehrávač Hanzlík toho měl plné zuby, protože domácí pokračovali v jeho těsné obraně. Hra soupeře skomírala na rozehrávce a k bodům se dostali jen díky bodům Macháčka, který se „šetřil“ na nedělní utkání a vyrážel k útokům z půlky hřiště, takže několikrát jednoduše zakončoval. To však bylo vše, co hosté ve druhém poločase předvedli. Choceňští pokračovali v solidním výkonu, na hřišti se objevilo všech dvanáct hráčů, kteří nakonec odehráli celkem pohodový zápas s vítězným koncem.

Choceň – Přelouč 81:71

Utkání se od úvodního rozskoku hrálo tak trochu překvapivě bez obran. Choceňským dělal velké problémy dobrý pohyb, a tak se soupeř v útoku poměrně často prosazoval. Průběh první části byl vyrovnaný, ani jeden z týmů se nevytvořil víc jak pětibodový náskok. Druhá čtvrtina už byla bodově oboustranně průměrná. Hra ale měla spád a bylo na co koukat. Zajímavostí této části utkání je určitě to, že na každé straně skórovali pouze dva hráči! Na naší straně Chocně to byli Klusoň a Žaba, na straně soupeře Miřejovský a Konvalina.

Domácí před druhým poločasem vedli pouze o jediný koš a dosavadní průběh naznačoval, že utkání bude zajímavé až do konce. Třetí pokračování zahájili lépe hosté a prvních pět minut také díky trojkám Miřejovského a Sojky vyhráli 14:5 a rázem tak vedli 48:55. Po trojkách Absolona, Žaby a Brabce ale Choceň obrátila a na konci čtvrtiny svítil stav 62:61. V poslední čtvrtině nasadila Choceň k trháku a až do konce vítězný stav udržela. Utkání se vydařilo tradičně Klusoňovi, velmi dobré okamžiky hlavně ve druhém poločase měl Brabec. Hvězdou utkání byl jednoznačně Žaba, který zatížil konto soupeře devětadvaceti body.