Poslední sezonu v kadetkách uzavírala Bára dvěma republikovými tituly v družstvech i v jednotlivcích, třemi medailemi z mezinárodních mistrovství, konečným prvním místem v republikovém žebříčku kadetek a účastí na mistrovství Evropy kadetek v červenci loňského roku v rakouském Schwechatu. Pouze výraznější úspěch na evropském šampionátu vzal za své kvůli nešťastné zlomenině ruky tři týdny před jeho zahájením. Účast v osmifinále čtyřher tak byla alespoň malou náplastí.
Během mistrovství Evropy vyvrcholily problémy mezi Bárou a jejím trenérem, což vyvolalo odchod Báry ze Sokola Hradec Králové 2. Jako své další působiště si nadějná hráčka vybrala jihomoravské město Hodonín. V současné době je Bára studentkou gymnázia v Hodoníně a je členkou klubu SKST Hodonín. I přes velice náročný tréninkový program, který čítá devět tréninkových jednotek týdně (+ regeneraci, posilování, kondiční běh, sportovní psychologii) a s tím spojený individuální studijní plán na gymnáziu, jsou její školní výsledky uspokojivé. Z hlediska herního si Bára musela zvykat na změnu prostředí, na nové trenéry, nový kolektiv. Shrnout se to dá asi i tak, že Bára žije tak trochu jiný život, než tomu bylo třeba právě před výše zmiňovaným rokem.
Výsledkově nedošlo u stolní tenistky při všech uvedených změnách k žádnému výraznému propadu. Bára zůstala členkou širšího kádru reprezentace ČR tentokrát v kategorii juniorek, v rámci republikového žebříčku dorostenek se pohybuje v první desítce pořadí (7. místo), v dlouhodobé soutěži je členkou úspěšného prvoligového týmu SKST Hodonín B. Na konci základní části 1. ligy se tým drží na druhém místě tabulky a útočí na postup do extraligy). Na podzim minulého roku se stala mistryní republiky družstev středních škol.
Důležitým mezníkem v náročné sezoně se pro Báru stalo mezinárodní mistrovství České republiky, které se uskutečnilo v únoru letošního roku v Hodoníně. Při těžkém losu sice Bára nezaznamenala žádný konečný úspěch, přesto na tomto turnaji nezklamala a vítězství v utkáních s o mnoho výše žebříčkově postavenými hráčkami byla velmi cenná ze dvou důvodů. Jednak si Bára opět dokázala, že je schopna se měřit s hráčkami širší evropské špičky, a zároveň tato vítězství znamenala posun vzhůru o 84 míst v březnovém juniorském světovém žebříčku na současné 284. místo.
Poslední výsledkové úspěchy jsou vítaným impulsem pro další tréninkové úsilí Báry Kapounové v nadcházejících týdnech i měsících. Přejme jí, aby toto úsilí pramenilo v další a ještě lepší výsledky.(mk)