Ústí n. O./ Tradiční ústecká jedenadvacítka přiláká už příští víkend do Ústí stovky a tisícovky diváků. Dvoudenní podnik má statut FIA a mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu.

Trať je už nachystaná a v bezvadném stavu, umytá a nalajnovaná, její okolí jsme posekali. Už pouze upravujeme poslední zatáčku v cíli, kde se bude rovnat příkop, aby nemohlo dojít k nějaké nehodě a na dvou místech u lomu a za skaliskem se bude přidělávat dvakrát dvacet čtyři metrů svodidel.“

Zdá se tedy, že vyznavačům rychlých kol a vůně benzinu nebrání nic v tom, aby si víkendové klání pod Andrlovým chlumem užili, jeden otazník však nad závody stále visí. Jde o dohodu s majitelem pozemku jednoho s objektů podél trati, aby po něm diváci mohli volně procházet. K té zatím podle slov Miroslava Urbana nedošlo i přes všechny vstřícné kroky ze strany auto klubu. „Očekávám, co se stane v sobotu ráno při závodech,“ dodává ředitel závodu.

Nezbývá než doufat, že k žádným incidentům nedojde, protože na trati o délce 3650 metrů s převýšením 209 metrů a celkem jednadvaceti zatáčkami bude po oba dva víkendové dny na co koukat. „Nebude chybět naše kompletní špička, Krámský, Svoboda, Nevěřil, Beneš, na trať vyjede ve svém Porsche i Rakušan Pregartner a Němec Plasa, který má ve svém BMW namontován motor z formule 1,“ nalákal na letošní ročník Ústecké 21 její ředitel Miroslav Urban.

(jp)