Z oběda jsme jeli již přímo do sportovní haly ve Smeredevu. Je úžasné, jak se v zemi, kde je mnoho rozbitých a nedokončených budov, starají a obnovují stará sportoviště. Vedle nich ale vznikají i nové a prostorné komplexy. Právě takové je i sportoviště, kde budeme hrát s Austrálií.
Je vidět, že se na sport vynakládají nemalé prostředky a určitě se to v Srbsku vyplácí. Lidé na sport chodí a fandí mu.

Zápas s Austrálií máme pod kontrolou a už od začátku mače se stavíme do role favorita utkání. Nepouštíme vedení. V prvním setu je to tak o dva body, ale v setech ostatních již od začátku máme až čtyřbodový náskok, který stabilně udržujeme. V utkání se vystřídali všichni hráči a poprvé jsme tak využili nového pravidla o střídání, kde můžeme střídat až dvanáctkrát.

Zápas trval hodinu deset, vyhráváme 3:0 po setech 25:20, 25:19, 25:19 a vypadá to, že budeme brzo ve vesnici. Bohužel přišla dopingovka a zdržujeme se další hodinu. Nevadí, druhé vítězství nám dodává dobrou náladu.

Výsledky z naší výpravy:
basketbalistky porazily Polky 84:71 a jedou na medaili, stolní tenistky v družstvech vyhrály nad Ukrajinou 3:1 a prohrály s Holandskem 1:3, v šermu naši nepostoupili.

Po dvou dnech mají nejvíce medailí: Korea 9, Čína 7, Itálie 5 Španělsko
3 a Japonsko se Švýcarskem 2.