Mladá, teprve šestnáctiletá, atletka pokořila hranici limitu na trati 400 m a zaběhla si osobní rekord v čase 55,29, který je o jednu setinu lepší než velmi tvrdé svazové kriterium. Závod ovládla stylem start cíl a přesvědčivě porazila zbytek startovního pole.
Když byla v zimě povolána šeftrenérem Tomášem Dvořákem pro seniorské halové mistrovství Evropy, bylo to pro všechny velké překvapení. Zdeňku tato zkušenost obrovsky namotivovala do tvrdé dřiny a své úsilí dokázala přeměnit ve svůj první individuální start na velké světové akci.
Zdeňka Seidlová je teprve druhou českou závodnicí v historii, která dokázala překonat velmi tvrdý limit českého atletického svazu na této trati. Konkurence je totiž obrovská a prosadit se mezi elitními sprinterkami USA, Jamajky, Ruska nebo i velmi silné Číny, je neuvěřitelným počinem. Seidlová dosahuje lepších časů, než běhala ve stejném věku třeba olympijská medailistka Zuzana Hejnová. Trenér mladé atletky Lukáš Dejdar je přesvědčen, že forma bude gradovat až na Ukrajině a Zdeňce se podaří stlačit čas pod pětapadesát sekund. V první polovině července se bude vysokomýtská vycházející hvězdička prát o postup nejprve do semifinále a při dobré konstelaci může tato naděje české atletiky pošilhávat i po účasti ve velmi prestižním finále. Už samotná účast mezi elitou světového sprintu je však obrovským úspěchem.   (ld)