Na tomto obrovském podniku za účasti 785 závodníků ze 102 oddílů se neztratili zástupci atletického oddílu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Již svůj pátý mistrovský titul v řadě si připsala dorostenka Žaneta Langrová v běhu na 400 metrů. „Žaneta byla favoritka závodu, takže jsme si jeli pro zlato,“ netajil se velkými plány trenér a otec atletky Roman Langer.

Po pomaleji rozběhnutém začátku nedala svým soupeřkám ve finiši šanci a zvítězila v čase 58,78. „Rozhodně nešlo o žádný záměr. Pomalejší začátek byl taktickou chybou. Žaneta závodí tak, že ve finiši svým soupeřkám uteče, ale může být pouze otázkou času, kdy se stane, že to nevyjde. Na tom musíme ještě zapracovat,“ řekl Langr.

Podle slov trenéra příprava na závody probíhala od začátku listopadu. „Během ledna a února jsme absolvovali několik menších závodů, kde se Žaneta rozběhala. Kromě posilování a běhání jsme do přípravy zapojili i plavání a halové sporty jako například basketbal,“ poodkryl tajemství výchovy medailistky Roman Langer.

Ostatní ústečtí atleti o sobě dali také vědět. V běhu na 3000 metrů dorostenek byla Magdalena Báčová na 9. místě v čase 12:24,96 a na stejné trati dorostenec Stanislav Krejčí třináctý v čase 9:54,11.

Na závěr mistrovství se běžela štafeta 4x200 metrů, kde se ústecká děvčata netajila medailovými ambicemi. Závod výtečně rozběhla Lenka Čadová, která předávala na první místě. Druhý úsek proběhla ve velmi dobrém čase 27,4 vteřiny Barbora Náhlíková a předávala na druhém místě v těsném závěsu za štafetou Liberce. Do třetího úseku vběhla Barbora Šubrtová. Bohužel před předávkou, po drobné kolizi se závodnicí Jihlavy, upustila štafetový kolík a ústecké naděje zhasly. „Bylo to hodně na lokty. Jihlavanka vrazila naší závodnici do pravého boku a kolík ji z levé ruky vypadl. Byla to velká škoda,“ viděl celou situaci Roman Langr. Pro upuštěný kolík se ještě vrátila a předala finišmance Žanetě Langrové. Přes veškeré úsilí na posledním úseku a skvělé dvoustovce za 26,2 z toho bylo jen 6.místo.