Je třeba bořit bariéry. To si řekli v pardubickém klubu Atletika Bez Bariér. Atleti tohoto oddílu vyrazili na tažení Spojenými arabskými emiráty a urvali pro sebe obrovský úspěch. Martin Adamčík a Jaroslav Petrouš totiž přivezli z mezinárodních mítinků celkem šest medailí, když hned dvě z toho byly zlaté a navíc i stanovily dva nové české rekordy.

Téměř čtrnáct dní strávili tito čeští reprezentanti na cestách po Emirátech a absolvovali hned tři mezinárodní mítinky z nichž nejvýznamější byl Světový pohár v Dubaji. Adamčík s Petroušem zahájili své tažení velmi úspěšnými starty na otevřeném mistrovství Emirátů v Sharjahu, kde nejdříve Jaroslav Petrouš získal stříbro v hodu diskem výkonem 39.73 metrů a následně jeho kolega Martin Adamčík vybojoval zlato v disku v novém českém rekordu 35.93 metrů a bronzovou medaili v kouli výkonem 10.79 metrů.

Z Sharjahu se česká výprava přesunula na 1. ročník Mezinárodního atletického mítinku v Khorfakkanu. Jaroslav Petrouš si spravil chuť, když téměř o tři metry překonal své maximum z předchozího závodu a výkonem 42.64 metrů stanul na stupních vítězů na stříbrné pozici. Martin Adamčík se ale opět nenechal zahanbit a pokořil český rekord, když do tabulek zapsal novou metu 36.42 metrů ve své kategorii a za tento výkon získal stříbrnou medaili.

Velkým finálem se stal závod Světového poháru v Dubaji. Jaroslav Petrouš zde jasně zvítězil v hodu diskem výkonem 40,10 m a na stupních vítězů zaslouženě zářil! Martin Adamčík předvedl v kouli výkon 10,20 m a skončil na 4. místě.

Za zmínku rozhodně stojí, že oba pardubičtí závodníci se po celou dobu potýkali se zdravotními indispozicemi respiračního charakteru, a tak šest medailí je úctyhodný výkon.