Hlavní tribuna nebyla „nazinkaná" až po střechu, ale veřejnost chtivá atletiky si cestu na tuto událost našla.
Po oba dva dny byly k vidění výborné výkony. Hned první soutěžní den padly i dva rekordy mistrovství. O první se postarala Jitka Kubelová v hodu diskem a vzápětí ji doplnil sprinter Zdeněk Stromšík, který zaběhl stometrovou trat časem 10.51.
K podařeným závodům patřila čtvrtka mužů, v níž si nejlépe rozvrhl síly hradecký Michal Desenský a zvítězil v novém osobním rekordu 47.31, když o 48 setin porazil druhého v cíli, jímž byl jeho kolega z reprezentační štafety na červencovém ME do 22 let Patrik Šorm z Dukly Praha. „Takový výkon mě mile překvapil, protože jsem toho o prázdninách moc nenatrénoval. Také jsem finále rozběhl o něco pomaleji, ale v závěru jsem v sobě našel poměrně dost sil," těšilo Desenského.
Jasnou favoritku měla čtvrtka překážek. Jana Reissová, semifinalistka letošního MS do 17 let, zaběhla v bojích o medaili výkon 1:01.18. „Spokojená jsem hlavně s umístěním, čas nebyl tak důležitý, v září se obvykle osobáky nedělají," řekla národní rekordmanka na trati 300 m překážek. Titul mezi muži si osobním rekordem 52.44 vysloužil Jiří Stehno.

Výsledky MČR v atletice do 22 let:
MUŽI – 100 m: 1. Z. Stromšík 10.51, 2. M. Kadlec 10.73, 3. P. Benda 10.80, 4. J. Jirka 10.82, 5. V. Netymach 10.84, 6. J. Řezníček 10.90, 7. V. Svoboda 10.97, 8. M. Sabadin 11.02.
200 m: 1. J. Jirka 21.29, 2. L. Šťastný 21.33, 3. D. Němeček 21.47, 4. P. Benda 21.56, 5. M. Kadlec 21.70, 6. V. Svoboda 22.00, 7. J. Ján 22.29, 8. J. Řezníček 22.55.
400 m: M. Desenský 47.31, 2. P. Šorm 47.79, 3. M. Pavlíček 48.17, 4. T. Kroupa 48.57, 5. P. Drhlík 49.29, 6. J. Chlopčík 49.31, 7. V. Kolarčík 49.98, 8. D. César 50.50.
800 m: 1. M. Burian 1:54.34, 2. M. Sadil 1:55.73, 3. D. Tesař 1:55.79, 4. P. Kaminski 1:56.39, 5. J. Murín 1:56.49, 6. A. Zenkl 1:58.18, 7. J. Hlaváč 1:59.13, 8. J. Šimsa DNP.
1500 m: 1. J. Sýkora 3:59.56, 2. J. Rygl 4:00.51, 3. M. Trávníček 4:00.62, 4. J. Friš 4:01.26, 5. J. Zemaník 4:01.40, 6. J. Šacl 4:02.16, 7. D. Špindler 4:02.50, 8. V. Gazda 4:04.58, 9. D. Kučera 4:05.05, 10. M. Auersvald 4:06.12, 11. F. Žižka 4:06.77, 12. M. Šmahel 4:08.32, 13. V. Schneider 4:10.33, 14. J. Doubek 4:11.30.
5000 m: 1. T. Jaša 14:43.35, 2. P. Holánek 14:48.84, 3. M. Trávníček 14:54.31, 4. D. Kučera 15:04.53, 5. P. Lukeš 15:09.58, 6. J. Havlíček 15:16.66, 7. R. Míč 15:19.05, 8. M. Janoušek 15:35.20, 9. D. Kubec 15:37.31, 10. D. Sádlo 15:39.34, 11. O. Čadek 15:51.19, 12. T. Procházka 16:16.75, 13. M. Šplíchal 16:22.89.
110 m překážek: 1. P. Peňáz 13.97, 2. J. Ján 14.04, 3. M. Brož 14.09, 4. M. Lukáš 14.34, 5. T. Homola 15.10, 6. K. Čásenský 15.17, 7. P. Frolík 15.33, 8. J. Vondráček 15.57.
400 m překážek: 1. J. Stehno 52.44, 2. M. Tuček 52.90, 3. R. Fischer 52.94, 4. M. Juránek 53.22, 5. L. Král 55.44, 6. M. Carda 55.95, 7. J. Hrnčíř 56.11, 8. P. Černý 57.44.
3000 m překážek: 1. T. Jaša 09:08.76, 2. P. Holánek 09:10.66, 3. F. Sasínek 09:19.04, 4. J. Janů 09:23.69, 5. P. Olič 09:28.64, 6. M. Řežábek 09:30.46, 7. M. Cink 09:56.43, 8. S. Vošvrda 10:00.25, 9. P. Smolák (AC Vysoké Mýto) 10:01.59, 10. P. Štěpáník 10:03.89, 11. J. Svítek 10:09.27, 12. L. Gdula 10:14.21, 13. M. Stanovský 10:30.54, 14. P. Hladík 10:45.70.
4 x 100 m: 1. ASK Slavia Praha 41.01, 2. AC Slovan Liberec, o.s. 41.81, 3. TJ Dukla Praha 42.06, 4. Spartak Praha 4 42.71, 5. A. C. TEPO Kladno 43.09, 6. TJ Sokol Hradec Králové 43.12, TJ Spartak Vlašim DNF, ASK Slavia Praha DNF.
4 x 400 m: 1. TJ Dukla Praha 3:12.89, 2. AC Slovan Liberec, o.s. 3:20.49, 3. ASK Slavia Praha 3:21.27, 4. Spartak Praha 4 3:21.79, 5. AK ŠKODA Plzeň 3:22.11, 6. SSK Vítkovice 3:25.31, 7. TJ Sokol Kolín-atletika 3:30.36, 8. TJ Nové Město na Moravě 3:30.82.
Výška: 1. M. Heindl 2.11, 2. J. Kašpar 2.08, 3. P. Pícha 2.08, 4. M. Dalecký 2.05, 5. A. Blažek 1.99, 6. J. Zeman 1.99, 7. P. Friedl 1.95, 8. T. Veselý 1.90 a T. Fišer 1.90, 10. D. Brabec 1.90, 11. K. Čásenský 1.80. Tyčka: 1. L. Posekaný 5.20, 2. V. Havelka 4.65, 3. V. Hájek 4.65, 4. M. Pěkný 4.50, 5. J. Jánský 4.35, 6. T. Veverka 4.18, 7. R. Rykl 4.18, 8. O. Kratochvíl 4.18, 9. V. Červinka 4.00.
Dálka: 1. R. Juška 7.31, 2. J. Rusek 7.19, 3. J. Klepek 7.15, 4. M. Vrtiška 7.06, 5. F. Dittrich 6.94, 6. Z. Baláček 6.73, 7. K. Čásenský 6.63, 8. D. Beneš 6.59, 9. J. Zeman 6.48, 10. A. Grabmüller 6.43, 11. J. Lonek 6.26, 12. T. Gröpl 6.20, 13. D. Šrámek 6.02, 14. D. Benedikt 5.71, 15. P. Vachtl 5.38.
Trojskok: 1. R. Juška 14.94, 2. D. Beneš 14.93, 3. L. Kunc 14.78, 4. J. Lechner 14.53, 5. F. Dittrich 14.34, 6. J. Zeman 13.87, 7. D. Bělica 13.63, 8. J. Klepek 13.60, 9. M. Štrouf 13.45, 10. T. Matějček 13.39.
Koule: 1. T. Staněk 19.16, 2. M. Novák 18.07, 3. M. Bárta 16.11, 4. J. Mazgal 15.65, 5. T. Skála 14.66, 6. J. Horký 14.32, 7. P. Krejča 13.93, 8. L. Gábor 13.84, 9. D. Košař 13.47, 10. J. Touš 12.59.
Disk (2 kg): 1. M. Novák 56.37, 2. M. Bárta 56.19, 3. T. Staněk 52.27, 4. J. Horký 51.90, 5. J. Mazgal 49.92, 6. J. Tauber 45.95, 7. T. Skála 44.06, 8. D. Košař 43.41, 9. D. Čapek 41.73, 10. D. Bartůněk 40.48, 11. J. Čížek 40.47, 12. J. Korál 39.09, 13. M. Svoboda 36.16, 14. J. Touš 36.11, 15. J. Doležal 34.76.
Kladivo (7,26 kg): 1. J. Formáček 59.73, 2. R. Straško 56.18, 3. D. Čapek 54.88, 4. J. Korál 54.33, 5. J. Čížek 52.25, 6. J. Lauterkranc 51.12, 7. J. Tauber 50.44, 8. J. Král 50.05, 9. T. Koudela 48.41, 10. T. Sýkora 46.22, 11. T. Minařík 45.96, 12. O. Kupka 44.50, 13. M. Novotný 40.23, 14. J. Bečka 35.70.
Oštěp (800 g): 1. M. Lukáš 73.28, 2. J. Kubeš 72.27, 3. M. Šanko 70.66, 4. T. Staněk 67.01, 5. F. Čermák 64.82, 6. D. Štefek 64.75, 7. M. Sklenář 64.62, 8. J. Michalec 58.68, 9. M. Svatoš 57.65, 10. V. Kozák 57.00, 11. P. Krejča 56.86, 12. Š. Mikoška 53.42, 13. J. Vedra 52.66, 14. M. Černý 50.32.

ŽENY – 100 m: 1. M. Štychová 11.97, 2. N. Šebestíková 12.10, 3. M. Chabrová 12.11, 4. V. Paličková 12.13, 5. J. Janoušová 12.32, 6. A. Kubištová 12.57, 7. L. Novotná 12.61, 8. K. Kobiánová 12.76.
200 m: 1. K. Seidlová 24.46, 2. M. Štychová 24.95, 3. J. Janoušová 25.41, 4. K. Hlavatá 25.49, 5. M. Homolová 25.51, 6. M. Mrňová 25.95, 7. K. Lánská 25.96, 8. A. Kubištová 26.17.
400 m: 1. H. Jiranová 56.96, 2. K. Lepešková 57.17, 3. A. Foretová 58.41, 4. V. Hluchá 58.90, 5. L. Zaplatílková 58.93, 6. S. Janušková 59.19, 7. N. Kolajová 59.22, 8. A. Hrudková 59.46.
800 m: 1. S. Škabrahová 2:11.76, 2. A. Ulrichová 2:13.40, 3. E. Kutrová 2:14.14, 4. O. Půčková 2:15.57, 5. K. Kováříková 2:17.81, 6. K. Turková 2:20.14, 7. K. Siebeltová 2:22.34, 8. M. Hrachovcová 2:25.36.
1500 m: 1. L. Nováková 4:36.06, 2. M. Drábková 4:40.05, 3. M. Stewartová 4:40.59, 4. T. Korvasová 4:43.05, 5. B. Blahutová 4:43.15, 6. V. Kupková 4:44.18, 7. V. Sedláková 4:46.03, 8. T. Hrochová 4:49.72, 9. A. Franková 4:49.93, 10. M. Miličková 4:52.50, 11. Z. Braná 4:52.70, 12. R. Janoušová 4:54.69, 13. L. Šimečková 4:57.60, 14. E. Auersvaldová 5:01.26, 15. K. Divišová 5:02.10, 16. Z. Koucká 5:03.71.
5000 m: 1. L. Nováková 17:11.70, 2. M. Miličková 18:02.16, 3. B. Blahutová 18:45.54, 4. M. Hroudová 19:18.21, 5. L. Davidová 19:30.02, 6. A. Slaníková 20:15.06, 7. J. Zwienerová 22:20.88.
100 m překážek: 1. L. Koudelová 13.59, 2. K. Hlavatá 13.74, 3. H. Tomková 13.79, 4. A. Galertová 14.31, 5. V. Šádková 14.41, 6. A. Komrsková 14.49, M. Nejedlová DNF, N. Šebestíková DNP.
400 m překážek: 1. J. Reissová 61.18, 2. L. Taclíková 62.74, 3. L. Svobodová 62.76, 4. D. Vondrášková 63.06, 5. A. Doubková (AC Vysoké Mýto) 63.59, 6. A. Bártová 65.88, 7. V. Meczlová 65.95, N. Řehounková DQ.
3000 m překážek: 1. P. Kubešová 11:09.65, 2. M. Sedláková 11:23.42, 3. B. Jíšová 11:24.90, 4. V. Siebeltová 11:39.06, 5. H. Tlustá 11:45.80, 6. K. Chromá 11:58.31, 7. A. Slaníková 12:20.17, 8. K. Šilhová 12:28.33, 9. A. Voráčková 12:30.29, 10. H. Lolková 13:09.41.
4 x 100 m: 1. Univerzitní sportovní klub Praha 47.84, 2. AK Olymp Brno 48.07, 3. AC Slovan Liberec, o.s. 48.33, 4. TJ Dukla Praha 50.65.
4 x 400 m: 1. AK Olymp Brno 3:55.62, 2. Univerzitní sportovní klub Praha 3:57.15, 3. ASK Slavia Praha 4:01.47, 4. SK Nové Město nad Metují 4:09.05. JTJ Nové Město na Moravě DNP.
Výška: 1. M. Nová 1.79, 2. L. Silnicová 1.75, 3. N. Strachová 1.75, 4. P. Březinová 1.69, 5. J. Hartigová 1.69, 6. Z. Vojtěchová 1.63, 7. L. Krtičková 1.63, 8. E. Šenková 1.63, 9. A. Komrsková, P. Cabrnochová, A. Zykánová 1.57, 12. V. Gieszmanová 1.57, 13. L. Odvárková 1.57, 14. L. Randáková, K. Štychová 1.50.
Tyčka: 1. A. Morysková 4.05, 2. R. Šilhanová 3.95, 3. N. Suchelová 3.60, 4. Z. Pražáková 3.45, 5. S. Pöschlová 3.45, 6. P. Kozelková 3.30.
Dálka: 1. L. Domská 5.90, 2. M. Kučerová 5.76, 3. M. Broumová 5.66, 4. H. Luticová 5.61, 5. L. Košárková 5.55, 6. M. Nejedlová 5.49, 7. A. Galertová 5.46, 8. N. Čejchanová 5.46, 9. R. Šilhanová 5.28, 10. M. Machová 5.22, 11. V. Šádková 5.22, 12. A. Komrsková 5.16, 13. K. Vaverková 4.92, 14. P. Nestrašilová 4.91, 15. I. Pohořelá 4.82.
Trojskok: 1. D. Horniaková 12.41, 2. P. Opekarová 11.95, 3. K. Vaverková 11.67, 4. K. Kašparová 11.56 5. K. Černá 11.54, 6. N. Pařilová 11.51.
Koule (4 kg): 1. J. Kubelová 14.41, 2. M. Červenková 13.85, 3. G. Pallová 13.73, 4. T. Vytlačilová 12.78, 5. L. Matoušková 12.10, 6. K. Klailová 11.83, 7. K. Hermannová 11.78, 8. T. Douchová 11.38, 9. E. Vinárková 10.48.
Disk (1 kg): 1. J. Kubelová 53.64, 2. L. Matoušková 43.14, 3. V. Süssnerová 40.53, 4. J. Myrmusová 40.53, 5. K. Hermannová 37.56, 6. G. Pallová 37.50, 7. E. Lorencová 36.05, 8. Z. Pražáková 35.78, 9. D. Beková 35.15, 10. G. Skleničková 33.24, 11. P. Kuklová 31.54, 12. I. Špererová 31.51.
Kladivo (4 kg): 1. V. Kolářová 54.96, 2. M. Kluková 51.97, 3. P. Kuklová 51.10, 4. Z. Kotrčová 50.00, 5. G. Pallová 45.83, 6. M. Jirsová 44.29, 7. L. Blovská 42.90, 8. A. Korečková 42.46, 9. K. Chvilíčková 42.43, 10. K. Hermannová 41.49, 11. E. Lorencová 40.24, 12. L. Poloprutská 34.24.
Oštěp (600 g): 1. P. Andrejsková 53.15, 2. T. Vytlačilová 49.61, 3. N. Durčáková 48.35, 4. K. Klailová 43.54, 5. P. Vozárová 43.13, 6. M. Píšová 41.70, 7. S. Bažantová 37.91, 8. B. Vernerová 37.80, 9. H. Habalová 37.14, 10. T. Douchová 36.46, 11. M. Hanáková 35.27, 12. A. Drápalová 35.06, 13. K. Hejdrychová 34.97, 14. I. Machová 32.79.