Závodník tamní Tělovýchovné jednoty Jiskra Ivo Strnad potvrdil svoje vysoké ambice a soutěž ve skoku o tyči ve věkové kategorii M65 zvládl podle svých představ.

V sektoru se sešlo celkem dvanáct tyčkařů, přičemž o mistru světa nebylo žádných pochyb. Světový rekordman Wolfgang Ritte z Německa skáče zcela mimo možnosti ostatních konkurentů, jeho výkon 390 centimetrů byl o půl metru lepší než počin druhého nejlepšího muže ve startovním poli, a tím byl právě Ivo Strnad.

Tyčkařský chléb se lámal na 330 cm, kde se rozhodovalo mezi trojicí atletů a litomyšlský rodák měl namále, přes laťku se úspěšně přenesl až na třetí pokus. Vzápětí ovšem přidal na první pokus 340 a o zisku stříbrné medaile bylo jasno. Bronz vybojoval islandský reprezentant Gissurarson, druhý český zástupce Antonín Hadinger obsadil čtvrté místo.

„Medaile byla mým cílem a jsem šťastný, že jsem navázal na výsledky z minulých šampionátů, přestože jsem kvůli zranění nemohl v létě dlouho trénovat. Snadné to rozhodně nebylo, na 330 centimetrech jsem musel hodně bojovat, ale třetí pokus mi naštěstí vyšel,“ uvedl Ivo Strnad.

O druhý cenný kov bude usilovat na trati 100 metrů překážek, kde se stal loni mistrem Evropy. V pátek jej čeká rozběh a v sobotu, půjde-li všechno podle plánu, finálový závod.