Ve spolupráci s odborníky a policií bude Deník čtenáře varovat před jednotlivými typy podvodů, při kterých zloději pomocí SMS, e-mailů, sociálních sítí či falešných telefonátů lákají z lidí peníze či přístupová hesla.

„V jednotlivých dílech seriálu se budeme věnovat lajdáckému zacházení s hesly, zaměříme se na podvodné telefonáty seniorům nebo falešné e-shopy. A s experty probereme například i nejčastější podvody na internetových bazarech,“ upřesňuje šéf reportérů Deníku Jan Klička, na co se Deník v seriálu zaměří.

Základní pravidlo internetových nabídek? Pokud vypadají až příliš lákavě, dejte si pozor:

Podvodné e-shopy přitom využívají nejen totožný vzhled, jakým disponují ty legitimní, ale také oficiální loga společností nebo i stejný název internetové domény
Češi hazardují s penězi. Lákavá nabídka na internetu může přijít pěkně draho

Zároveň je k dispozici aktualizovaný internetový test Kybertest.cz – Buďte na internetu v bezpečí, díky kterému je možné si na vlastní kůži (a v bezpečí) vyzkoušet jednotlivé typy podvodů. Protože kdo je připraven, není překvapen. Minulý rok si test na internetu vyzkoušelo přes čtvrt milionu čtenářů.

Seriál startuje 15. listopadu a poběží až do Vánoc. Nový díl najdete vždy ve středu v tištěném Deníku a na webu deník.cz.

Digitální podvody – jak bránit své peníze

Zdroj: DeníkPočet kybernetických útoků na klienty tuzemských bank roste už několik let. Jen za prvních šest měsíců letošního roku jich bylo přes třicet jedna tisíc. Celkové škody jdou do stovek milionů. Deník.cz ve spolupráci s Českou bankovní asociací přichystal pokračování seriálu Digitální podvody – jak bránit své peníze. Vše k tématu najdete každou středu na www.denik.cz.