Magazín VíkendMagazín VíkendZdroj: DeníkNový Shakespeare
Pavel Nový zraje jako víno. V posledních letech prožívá nejlepší fázi své kariéry, objevuje se ve filmech nejlepších tuzemských tvůrců a zároveň zůstává věrný divadlu Ypsilon.

„Zrovna zkoušíme Shakespeara. Arnošt Goldflam nám dohodil šikovného mladého režiséra Martina Tichého, zkoušíme s ním Sen noci svatojánské. Je to trošku podle něj, trošku podle nás. Ale hlavně si vymyslel fantastickou scénu, se kterou se dají dělat divy,“ prozrazuje v rozhovoru týdne populární herec.

Češi poznávají zimu pod palmami
Stromeček, kapr se salátem, koledy, dárky, televize s pohádkami, odvážnější typy si přidají ještě návštěvu půlnoční. České Vánoce 21. století a jejich hlavní motivy lze popsat poměrně snadno.

Vánoce se ale slaví také v zemích, kde křesťanství nemá tak pevnou tradici jako u nás. Například v Asii nebo v Africe. Jsou to ale Vánoce trochu jiné, v něčem daleko přímočařejší, obnažené. A Češi si takto exoticky užívají Vánoce čím dál častěji. Kam létají nejčastěji a co tam poznávají? To prozradí magazín Víkend.

Víte, co byl hnátolam?
Už několik let koluje mezi fandy do autobusů, tramvají a jiných městských „korábů“ knížečka Františka Proška a Pavla Adámka Slang pražských dopraváků. O její popularitě svědčí i fakt, že se dočkala tří rozebraných vydání.

Svět, o kterém toho běžný smrtelník ví jen velmi málo, na stránkách útlé publikace září všemi barevnými odstíny. Magazín Víkend nabízí ponor do jazyka lidí „od fochu“.