"Od časného úterního rána odstraňujeme následky nehod a kolizí na silnicích v našem kraji. Ještě za tmy jsme pomáhali dvěma kamionům, které uvízly ve sněhové závěji," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Brzy ráno vyjeli hasiči k nehodě, která se stala u Černovíru. Došlo zde ke střetu osobního auta a dodávky. Řidič dodávky utrpěl zranění a byl předán do péče zdravotníkům.

V Červené Vodě došlo ke střetu autobusu a kamionu. Při střetu došlo k prasknutí dvou oken, poblíž seděly dvě děti, které byly převezeny do nemocnice k vyšetření. Hasiči zajistili místo nehody a odstranili následky.

Lékařka Ester Hladíková ze svitavské porodnice.
Výpovědi jsme stáhli pod tlakem vedení, říká lékařka ze svitavské porodnice

Meteorologové varují, že dnes v odpoledních hodinách nás čeká náledí, což je ledová vrstva pokrývající zemi, na rozdíl od ledovky zde na zemi mrznou nepřechlazené dešťové kapky či kapky mrholení. Vzniká, je-li teplota povrchu pod 0 stupňů Celsia.

"Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. V polohách nad 600 m je tu varování, že se místy mohou tvořit sněhové jazyky," dodala Horáková.

zeditováno podle tiskové zprávy HZS Pardubického kraje