Perfektní práci odvedli záchranáři i díky dobré koordinaci. Na tísňové volání poslal dispečink nejen záchrannou službu, ale také hasiče i strážníky. Ženu jako první oživovala vlastní rodina. Do dvou minut ale dorazil strážník bohdanečské městské policie. V té době už na místo spěchali také dvě posádky záchranné služby a dobrovolní hasiči z Bohdanče, které operátor tísňové linky také vyslal na místo na pomoc. Posádka záchranné služby při ní mimo jiné pacientku zaintubovala a navrtala holenní kost, aby pacientce mohla být během resuscitace podána infuze. Po dlouhých 40 minutách se u ženy podařilo obnovit srdeční akci a pacientka mohla být převezena do nemocnice.

Tragická dopravní nehoda u Čestic na Rychnovsku

Čestice - Tragická dopravní nehoda se stala v úterý ve večerních hodinách na Rychnovsku mezi obcí Lípa nad Orlicí a Čestice. Řidič nákladního vozidla s návěsem se zde střetl s cyklistkou, která pravděpodobně jela ve stejném jízdním pruhu. Při nehodě utrpěla žena smrtelné zranění. Přesné okolnosti nehody a její příčina jsou v šetření rychnovských dopravních policistů, stejně jako zjišťování totožnosti poškozené. Ke zranění jiných osob nedošlo. Alkohol u řidiče policisté vyloučili na místě dechovou zkouškou, rovněž vyloučili případné ovlivnění jinými návykovými látkami. Nehoda si ve večerních hodinách vyžádala omezení provozu.

Octavia skončila opřená o strom. Zranění byli dospělí i děti

Předhradí - V pondělí krátce po sedmnácté hodině na silnici mezi Předhradím a Krounou nabouralo osobní auto do stromu. Jak uvádí mluvčí záchranářů Aleš Malý, v červené octavii cestovali dva dospělí a dvě malé děti. „Na místě zasahovaly čtyři vozy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a povolán byl i vrtulník letecké záchranné služby. Ten však kvůli nepřízni počasí nedoletěl na místo nehody a musel se vrátit zpět na základnu,“ řekl Aleš Malý. „Ženě byl nasazen fixační krční límec a byla s pohmožděním krční páteře převezena do Chrudimské nemocnice stejně, jako dvě malé děti. Muže převezli záchranáři po ošetření do Pardubické nemocnice s poraněním ramene a hrudníku,“ dodal mluvčí záchranné služby.