Na to, že i na cyklistu se vztahuje zákaz jízdy pod vlivem alkoholu, zřejmě v pátek v podvečer zapomněl pětapadesátiletý muž v Moravském Karlově, části obce Červená Voda. „Cyklista po průjezdu křižovatkou po odbočení vlevo na vedlejší komunikaci zřejmě na rovném úseku nezvládl řízení a upadl," popsala událost mluvčí policie Lenka Vilímková. Cyklista nadýchal 2,34 promile.

Alkohol sehrál roli v sobotní nehodě v nedalekých Čenkovicích. Ke kolizi došlo okolo půl osmé večer – 25letý chodec, který později policistům nadýchal 1,03 promile, se zřejmě nerozhlédl a začal přecházet silnici. V tu chvíli se k němu ale blížil 27letý cyklista. Došlo ke střetu a cyklista skončil zraněný mimo vozovku na travnaté ploše. Škoda je 5 500 korun.

Další dva případy spojuje nepozornost. V sobotu okolo jedenácti hodin dopoledne ve Vysokém Mýtě havaroval 79letý řidič vozidla Aero 30, který se příliš „lepil" na před ním jedoucí auto. To zabrzdilo, řidič strhl řízení vlevo a došlo ke střetu jeho auta s okapem domu. Řidič z místa ujel, on i jeho vozidlo však bylo vypátráno.

V neděli okolo šestnácté hodiny se bouralo v České Třebové na křižovatce u Tesca. Řidič peugeotu tu nedal přednost řidičce renaultu. Oba řidiči odnesli nehodu zraněním. „Spolujedoucí nezletilá osoba z renaultu nebyla naštěstí zraněna. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun," doplnila mluvčí.

(lv, zr)