Tři nehody v jednom úseku

Ostrov – Dostat se okolo čtvrtečního poledne z Ostrova do Skuhrova nebylo snadné, situaci na místě zkomplikovaly hned tři dopravní nehody.
Krátce po půl dvanácté tu řidička fabie, která jela směrem z Ostrova, při průjezdu ostré pravotočivé zatáčky nepřizpůsobila rychlost jízdy. „Narazila do zadní části přívěsného vozíku připojeného ke stojícímu vozidlu u kraje silnice," popsala nehodu mluvčí policie Lenka Vilímková. Vzápětí však do fabie narazil i řidič mazdy. A to nebylo vše.
„Podobná nehoda se na tomto úseku stala i řidičce seatu, která si své vozidlo poškodila o krajnici komunikace. Všechny tři nehody byly bez zranění, dechové zkoušky na alkohol byly negativní a policisté všechny tři nehody vyřešili blokovými pokutami ve výši 500 korun," shrnula Lenka Vilímková. 

Narazil do plynové přípojky

Bystřec – Záchranné složky ve čtvrtek v 17.45 hodin vyjížděly do Bystřece, kde řidič vozidla značky Audi A4 narazil do oplocení domu a plynové přípojky. „Řidič při průjezdu pravotočivou zatáčkou patrně nepřizpůsobil rychlost jízdy," konstatovala policejní mluvčí Lenka Vilímková. Řidič z nehody vyvázl bez zranění, lehce zraněny byly ale dvě spolujedoucí, které sanitka transportovala do nemocnice. Že by za nehodou stál alkohol, vyloučila provedená dechová zkouška. „Škoda na vozidle byla vyčíslena na 30 tisíc korun, na plotu a přípojce pak 50 tisíc korun," dodala mluvčí. 

Na I/11 se bouralo dvakrát

Červená Voda – Dopravu v centru obce poznamenaly ve čtvrtek hned dvě nehody. V poledne se na křižovatce silnice I/11 střetl seat s autobusem a traktorem. „Hasiči na místě zjistili, že se jedná o nehodu traktoru s vlečkou, který byl předjížděn autobusem. Těmto dvěma vozidlům pravděpodobně nedala přednost řidička osobního vozidla při vjíždění na hlavní silnici. V autobusu cestovalo osm lidí, nikdo nebyl zraněn," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková. „Nehodu nadále prověřujeme a příčina a míra zavinění jednotlivých účastníků zatím není zřejmá," dodala policejní mluvčí Lenka Vilímková s tím, že celková škoda činí 156 tisíc korun.

Ke druhé kolizi došlo v 17 hodin, kdy opět na „jedenáctce" řidič nákladní soupravy jel patrně příliš rychle a narazil do před ním jedoucího auta. Nehoda byla bez zranění a škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

Nedaleko odtud, v Horních Boříkovicích u Králík, skončil v příkopu karavan. „Na místě byly dvě zraněné osoby, které si do péče převzali záchranáři. Hasiči obytný vůz vyprostili pomocí jeřábu," doplnila Vendula Horáková.