Den přes Štědrým dnem se do statistik železniční dopravy nezapsal nijak vesele. Nejprve po patnácté hodině museli záchranáři mezi železničními stanicemi Třebovice a Rudoltice zasahovat už jednadvacetiletého muže, který vypadl z vlaku.

Kromě hasičů a záchranářů Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje na místo letěl i vrtulník záchranné služby. Mladý muž, který se údajně snažil na poslední chvíli naskakovat do vlaku, svůj hazardní kousek bohužel nezvládl a zaplatil za něj ztrátou nohou.

"Rozsáhlá zranění hlavy a amputace obou dolních končetin si vyžádala uvedení do umělého spánku a připojení muže k umělé plicní ventilaci a monitoru životních funkci. Po ošetření a naložení pacienta ve vakuové matraci do vrtulníku byl ve vážném stavu transportován do FN Hradec Králové," uvedl tiskový mluvčí ZZS Pardubického kraje Aleš Malý.

V neděli ale policejní mluvčí tlumočil médiím smutnou zprávu: Mladý muž na následky zranění způsobené v kolejišti zemřel v nemocnici.

V počáteční fázi vyšetřování nebylo podle tiskové mluvčí policie Lenky Vilímkové možné říct, jak k nehodě došlo. Policie měla několik verzí, získávala svědectví od cestujících a personálu rychlíku. "Okolnosti a příčinu úrazu prověřujeme," dodala policejní mluvčí. Nehoda narušila provoz na koridoru a i když v úseku Třebovice v Čechách - Rudoltice v Čechách byl od 16.30 hodin obnoven po jedné ze dvou traťových kolejí sníženou rychlostí, vlaky nabíraly zpoždění.

"Vlak Rx 891 vyčká ukončení vyšetřování na místě mimořádné události. Evakuace cestujících není vzhledem k obtížnému přístupu možná. Vlak Rx 891 je v úseku Rudoltice v Čechách - Luhačovice veden náhradní soupravou," informovaly České dráhy na svém webu. Provoz na trati byl nakonec obnoven v 17.10 hodin.

K další tragédii došlo po osmnácté hodině v Pardubicích. Vlak zde srazil muže v kolejišti mezi hlavním nádražím a nadjezdem Paramo. 

"Strojvedoucí stihl ještě zahlédnout siluetu v kolejišti, vlak už ale zastavit nedokázal," popsala policejní mluvčí Eva Maturová. Střet s vlakem byl bohužel osudný. 

Pravděpodobným důvodem byla sebevražda. "Policistům se podařilo u mrtvého najít telefonní číslo a zjistili rovněž, že muž byl v nedávné době ošetřen v nemocnici. Na základě těchto informací se jim podařilo určit identitu asi šedesátiletého muže," uvedla Maturová.