Na přejezdu u vlakového nádraží ve Svitavách se ve středu hodinu po poledni střetl vlak EC Hungaria s dodávkou. Ta uvízla mezi spadlými závorami, řidiči se ale naštěstí nic nestalo. Vlak totiž stačil téměř dobrzdit.

Doprava na koridoru mezi Brnem a Prahou i na samotné silnici byla obnovená po hodině a půl, samotné EC nabralo zpoždění 140 minut.

„Ve 12.51 hodin nám byl oznámen střet dodávky s vlakem v Olomoucké ulici. Událost se obešla bez zranění, ulice byla pro veškerý provoz uzavřena a provoz na trati byl až do 14.30 hodin veden jen po jedné koleji,“ uvedl policejní mluvčí Ondřej Zeman.

„Celková škoda dosáhla 200 tisíc korun, polovina na vozidle, druhá na lokomotivě,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

S dodávkou se střetl vlak EC Hungaria z Budapešti do Hamburku. Vlak narazil do zadní části dodávky. Její řidič nejspíš vjel do kolejiště při padajících závorách a pak už mezi nimi zůstal uvězněn.

Tento vlak ve Svitavách normálně nestaví. Zůstává otázkou, jak se strojvedoucímu podařilo vlak dobrzdit, před přejezdem je totiž pravotočivý oblouk, přes který dodávku nemusel vidět.