Pravděpodobným viníkem byla podle policie řidička 66 let) Peugeotu jedoucí z Dolní Dobrouče směrem na Ústí nad Orlicí, která v pravotočivé zatáčce přejela do protisměru, kde se střetla s osobním vozidlem Volkswagen Golf, ve kterém jely čtyři dospělé osoby a jedno dítě.

Řidička Peugeotu utrpěla vážná zranění s nimiž byla letecky transportována do nemocnice v Pardubicích. Podle mluvčího zdravotnické zspk Aleše Malého utrpěla středně těžké poranění dolní končetiny.

Zbývající osoby byly zraněny lehce. Záchranáři je transportovali do nemocnice v Ústí nad Orlicí.

Silnice byla několik hodin neprůjezdná, dočasná objížďka vedla přes Hnátnici.

Podle mluvčího policie není vyloučeno, že nehoda může souviset s jinou dopravní nehodou která se stala o pár minut dříve v Dolní Dobrouči, kdy ososbní auto přejelo do protisměru a vytlačilo jiné vozidlo na chodník, kde došlo k proražení pneumatiky. 

K bouračce došlo poblíž čerpací stanice OMV.
Porsche skončilo pod mostem, pro ženu s těžkým poraněním hlavy letěl vrtulník

Další dopravní nehoda se stala o hodinu dříve ve Sloupnici ve směru na Němčice. Osobní auto skončilo na boku, došlo k zranění dolních končetin.

Podle policie je pravděpodobnou příčinou dopravní nehody nedání přednosti v jízdě, kdy 28 letý řidič na čtyřramenné křižovatce na výjezdu ze Sloupnice na Litomyšl bočně narazil do osobního auta Dacia. Tím došlo k otočení vozidla na bok. Třiapadesátiletá spolujezdkyně utrpěla lehké zranění dolní končetiny.