Lyžařský areál v Dolní Moravě v těchto dnech hlásí nejen vysokou návštěvnost, ale také tvrdý zledovatělý sníh. Horská služba Jeseníky a dva záchranářské vrtulníky v úterý zasahovaly u dvou vážných úrazů. Nejprve u srážky dvou lyžařů a vzápětí u zranění malého lyžaře, který spadl z výšky.

Dopoledne Horská služba přijala hlášení o úrazu lyžaře, který po srážce s dalším zůstal v bezvědomí. „Šlo o osmdesátiletého muže, který se srazil s jiným lyžařem. Zraněný měl příznaky otřesu mozku, byl poraněný na obličeji a měli jsme podezření na vážné poranění páteře a hrudníku,“ uvedl zasahující člen Horské služby Jeseníky Miroslav Černý.

Horští záchranáři stav zraněného seniora konzultovali s dispečinkem linky 155 a na místo byl přivolán vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové.

Jenže během transportu záchranáři náhodou narazili na další vážný úraz. Tentokrát dítěte.

„Šlo o desetileté dítě, které jelo přes označenou, nedokončenou a uzavřenou část sjezdovky U Slona. Chlapec pak spadl z mostku asi z čtyřmetrové výšky na tvrdý sníh,“ řekl náčelník Horské služby Michal Klimeš. Pro malého chlapce přiletěl vrtulník z Olomouce, protože v jeho případě bylo podezření na možné vážné poranění páteře.

„V Jeseníkách hlásí všechny skiareály velikou návštěvnost a zároveň tvrdý zledovatělý sníh. Jen během úterý naši záchranáři ošetřili na Dolní Moravě šest zraněných lidí,“ doplnil náčelník Klimeš.