Po půl druhé odpoledne spěchali záchranáři na silnici I/35 u Vysokého Mýta k odbočce na obec Džbánov. Silnice je stále neprůjezdná.

"Na křižovatce došlo k nehodě motocyklisty s nákladním vozem. Podle prvotních informací nedal řidič skútru přednost nákladní soupravě, která jela po hlavní silnici, a došlo ke střetu," uvedla policejní mluvčí Iveta Kopecká.

"Nejvíce vytížená silnice I/35 v Pardubickém kraji si v pátek 14. dubna odpoledne vyžádala další lidský život. Ve Vysokém Mýtě, u odbočky na Džbánov, došlo ke střetu motocyklisty s kamionem. Hasiči zajistili místo nehody, zasypali sorpčním materiálem uniklé provozní náplně. Na místo byl přivolán i psycholog HZS Pardubického kraje. Silnice je stále uzavřena, tvoří se kolony," hlásili z místa profesionální hasiči.

Na místo přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, ale motocyklista svým zraněním na místě podlehl. Přesné okolnosti tragické nehody nadále vyšetřuje policie.

Od dopolední tragické nehody na Svitavsku je odbočka na Džbánov vzdálená jen třicet kilometrů. Policie vyzývá, aby řidiči v dnešním deštivém počasí jezdili opatrně.

Další menší nehody se v dnešním deštivém počasí, kdy to na silnicích hodně klouže, staly u Litomyšle na výjezdu na Vysoké Mýto nebo u Vendolí poblíž Svitav. Většinou šlo naštěstí jen o pomačkané plechy.