„Při nehodě byla jedna osoba zraněna těžce, dvě osoby lehce a dvě vyvázly bez zranění. Na místo přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby,“ informovala mluvčí HZS Vendula Horáková.

A bouralo se i v minulých dnech, v pátek se střetla dvě auta u Zámrsku, v sobotu sjel mladý řidič v Superbu do potoka v Lanškrouně a v neděli se střetla dvě osobní auta ve Vysokém Mýtě. Škody na vozidlech jdou do desetitisíců, ke zranění však nedošlo.

Zámrsk:
V pátek 3. března 2018 krátce po půl třetí odpoledne se na křižovatce protínající silnice I/35, I/17 a III/3152 u obce Zámrsk střetla dvě osobní vozidla. Šestatřicetiletý řidič vozu značky Škoda Fabia s největší pravděpodobností nerespektoval svislou dopravní značku "Stůj, dej přednost v jízdě!" a tím zkřížil jízdní dráhu třiašedesátiletému řidiči fordu jedoucímu po hlavní komunikaci. Následoval čelní náraz škody do boku fordu. Nikdo z účastníku této nehody nebyl zraněn. Škoda byla předběžně vyčíslena na 65 tisíc korun.

Lanškroun:
Sobotní velmi brzké ráno nebylo přívětivé pro osmnáctiletého řidiče osobního auta značky Škoda Superb v Lanškrouně. Mladý řidič na křižovatce ulic Kollárova a Mánesova zřejmě nepřizpůsobil rychlost a při průjezdu křižovatkou pokračoval v přímém směru jízdy i přesto, že tam už komunikace končila. S automobilem sjel až do koryta potoka a pak čelně narazil do travnatého břehu. Řidič po nehodě z místa odešel a k havarovanému autu se dostavil, až v době kdy jsme celou událost prověřovali. Tato kolize se také obešla bez zranění. Škoda je vyčíslena na 50 tisíc korun.

Vysoké Mýto:
Nedání přednosti v jízdě patrně stálo za nedělní nehodou ve Vysokém Mýtě. Krátce po čtvrté hodině odpolední třicetiletá řidička osobního vozidla značky Ford Fiesta pravděpodobně na křižovatce ulic Vraclavská a Průmyslová přehlédla dopravní značku „Dej přednost v jízdě!“ a narazila do projíždějícího vozidla značky Fiat Punto. Po střetu vozidel došlo k požáru motorové části fiesty. Ke zranění osob nedošlo. Dechové zkoušky na alkohol byly u řidičů negativní. Škoda je vyčíslena na 180 tisíc korun. U fiesty jsme pro závady zadrželi osvědčení o její registraci.