"Těsně před desátou hodinou došlo nedaleko obce Hrušová na železničním přejezdu na železniční trati z Vysokého Mýta do Litomyšle ke střetu osobního vozidla s osobním vlakem. Jednasedmdesátiletá řidička utrpěla zranění, se kterým byla převezena do nemocnice. Ve vlaku společně se strojvedoucím a průvodčí cestovalo 6 osob. Nikdo z vlaku nebyl zraněn," informovala policejní mluvčí Dita Holečková,

U strojvedoucího policisté provedli dechovou zkoušku, která měla negativní výsledek. U řidičky vzhledem k jejímu zranění nařídili odběr krve.

Nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeným pouze výstražnými kříži. Vlak mířil z Litomyšle do Chocně, dráhy na trase nasadily náhradní autobusovou dopravu.

"Přesné příčiny a okolnosti srážky jsou předmětem šetření. Provoz na trati je zastaven," dodala Holečková těsně před polednem.

Podle posledních informací (v 12 hodin) Správy železnic by měl být provoz na trati obnoven kolem 13. hodiny. To se tak nakonec také stalo. Původně byli železničáři optimističtější, provoz měl být obnoven již před polednem, pak v poledne.

Dopoledne rovněž stála trať z Ústí nad Orlicí na Letohrad, v úseku z Ústí do Lanšperka totiž vlak srazil člověka. Provoz zde byl obnoven po 11. hodině.

Mohlo by vás zaké zajímat: Kunvald, Žamberk i tvrz Bouda. Cesta prezidenta objektivem naší fotoreportérky

Zdroj: Iveta Nádvorníková