V neděli krátce před osmnáctou hodinou se na silnici v Čankovicích na Chrudimsku čelně srazila dvě auta. Následky jsou tragické – jeden mrtvý a devět zraněných včetně tří dětí.

„Sedmapadesátiletého řidiče Volkswagenu Passat zřejmě přemohl mikrospánek, přejel s vozidlem do protisměru, kde čelně narazil do protijedoucí Dacie Logan řízené šestačtyřicetiletým mužem," řekla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Sanitky i vrtulník

Ve vozidlech cestovalo dohromady 10 osob z toho tři děti. Všichni utrpěli zranění. „Třináctiletý chlapec byl letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové. Další pasažéry s šesti těžkými a třemi lehkými zraněními záchranná služba rozvezla do nemocnic v Chrudimi, Pardubicích, Litomyšli a Hradci Králové," uvedla Markéta Janovská.

Z jedné nemocnice následně přišla smutná zpráva. Osmasedmdesátiletá žena, která cestovala v šedém passatu, svým zraněním podlehla.

„Policisté ještě na místě nehody provedli dechové zkoušky ke zjištění alkoholu v dechu u řidičů, které byly negativní," doplnila policejní mluvčí.

Jak se v horkých letních měsících vyhnout mikrospánku? „Policisté vyzývají řidiče, aby se v těchto parných dnech vydávali na cesty odpočatí a na cestu si zajistili dostatečný přísun tekutin," podotkla Janovská.

Černý víkend

Uplynulý víkend byl co do počtu tragických dopravních nehod zatím nejhorší od začátku roku. Na silnicích po celé republice jen v sobotu zemřelo při nehodách devět lidí, mezi nimiž byli řidiči aut, motorek, cyklisté i chodci. Policisté a pracovníci BESIPu apelují na řidiče, aby na silnicích zbytečně nespěchali, neboť horko dokáže šoféry vyprovokovat k agresivní jízdě nebo naopak otupit jejich pozornost. V obou případech se dramaticky zvyšuje riziko nehody.