Nehoda se stala na výjezdu ze Stradouně na Vysoké Mýto, nedaleko semaforové křižovatky na Vraclav. Hasiči k ní vyjížděli v 11:40 hodin. 

"Jednalo se o střet tří nákladních automobilů a dodávky. Jedna osoba zůstala v kabině vozu zaklíněná. Hasiči ihned započali s vyprošťováním, ale lékař konstatoval smrtelné zranění osoby. Dále došlo ke zranění dvou osob. Hasiči dále zasypali sorpčním materiálem uniklé provozní kapaliny z havarovaných automobilů. Hasiči na místě poskytli posttraumatickou pomoc jednomu z účastníků. Odtrhnout od sebe jsme museli pomocí jeřábu i nákladní automobily. Po odstranění následků nehody, bylo ze zdemolovaného vozu vyproštěno tělo osoby. Provoz na silnici byl při odstraňování následků nehody zcela zastaven," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Tragická nehoda u Koclířova, kde zemřeli tři muži a další dva lidé se zranili.
Dálnice D11 a D35 výrazně snížily počet tragických nehod. Podívejte se na čísla

"Jedna osoba na místě zemřela a další byla převezena do nemocnice. Omezení potrvá odhadem do 15. hodiny," informovali po poledni policisté na Twitteru. V 16 hodin však byla silnice podle dostupných informací stále uzavřená.

Silnice je zde opravená, ale vzhledem ke zdejší vytíženosti po otevření dálnice D35 úzká. Úsek z Ostrova přes Stradouň k Vysokému Mýtu nyní slouží jako hlavní přivaděč k dálnici a je velmi frekventovaný. Na sociálních sítích se množí kritika semaforů, které na odbočce k Vraclavi jsou a u níž se nehoda stala. Semafory jsou zde podle některých řidičů zbytečné a pro plynulost dopravy jsou spíše rizikem. 

Tragická nehoda u StradouněTragická nehoda u StradouněZdroj: HZS PK

Policie podle nepotvrzených informací odklání dopravu už na dálničním exitu u Dašic, tudy se jezdí i v opačném směru.

Dálnice, která tento nebezpečný úsek přes Stradouň nahradí, bude hotová až za tři roky. Od otevření dálnice D35 do Ostrova se na šestikilometrovém úseku do Zámrsku, kde se I/17 napojuje na komfortnější I/35, stala již řada nehod.

PŘIPRAVUJEME DALŠÍ INFORMACE