Jen od začátku roku zaznamenali policisté přibližně padesát dopravních nehod, při kterých bylo sraženo zvíře. Ve většině případů se jednalo o srny či srnce.

Kuriózní střet, zvíře zůstalo uvnitř vozu
K poslednímu takovému případu došlo v minulých dnech. Podle policistů se jednalo o kuriózní a poměrně ojedinělou nehodu. „Ke střetu osobního automobilu Škoda Felicia se srncem došlo na silnici mezi Přeloučí a Klenovkou. Bezprostředně před automobil náhle vyběhl z lesa srnec. Srážka byla nevyhnutelná a vůz do zvířete narazil,“ řekl Deníku jeden z pardubických policistů.

Kuriózním se případ stal poté, co srnec, který měl na hlavě krásné parůžky, po prudkém nárazu přelétl kapotu, prolétl předním sklem a skončil na místě spolujezdce!

„Sedadlo vedle řidiče bylo naštěstí prázdné. Tam poté zvíře svůj boj o život prohrálo. Řidič ale z nehody vyvázl nezraněn,“ potvrdil Pardubickému deníku policista.

Podle mužů zákona jsou to právě srnky a srnci, kdo nejvíce ohrožují dopravu na silnicích. „Pochopitelně máme hlášeny i kolize s jinou zvěří, například se zajíci či třeba divočáky, ale to není v takové míře, jako právě se srnkami,“ uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská. Podle ní ale většina řidičů střety se zajíci či jinou menší zvěří vůbec nikomu nehlásí. Proto nejsou tyto statistiky přesné.
Ke většině kolizí se zvířaty prý dochází za snížené viditelnosti, tedy hlavně v noci.