„Na RZ 6 došlo k vážné nehodě startovního čísla 29. Řidič byl s vážným zraněním transportován vrtulníkem do nemocnice. Spolujezdec při vědomí, převezen do nemocnice na další vyšetření,“ uvedli k události v sobotu pořadatelé na svém facebooku.

Auto havarovalo po 14. hodině a na místo vyrazili i hasiči ze Solnice.

„Jednotka byla vyslána k nehodě závodního automobilu na rychlostní zkoušce soutěže Podorlická rally. Na místo události vyjela vozidla CAS 15 a TA. Po příjezdu na místo události byl průzkumem potvrzen náraz závodního automobilu do stromu, při kterém došlo ke zranění obou členů posádky. ZZS KHK měla ve své péči obě zraněné osoby, ale řidič se nacházel zaklíněný ve vozidle. Na místě události se také nacházela vozidla zabezpečení zajištěného pořadatelem soutěže,“ popsali situaci solničtí hasiči na svém facebooku.

U události spolupracovali s příslušníky Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje na vyproštění zraněného řidiče. Využito přitom bylo hydraulické vyprošťovací zařízení a páteřní deska. Členové solnické jednotky dále poskytovali pomoc zdravotnickým záchranářům při manipulaci se zraněným a pomohli s jeho transportem do vrtulníku letecké záchranné služby.

V neděli se, bohužel, na facebookových stránkách pořadatelů akce objevila smutná zpráva: „V neděli 26. května 2024 ráno po včerejší nehodě na rychlostní zkoušce Podorlické rally prohrál boj o život Michal Fikejs. Boj stejně těžký, jako umí být rally samotná. Je to vášeň, která nás i přes všechna rizika u motoristického sportu drží. Jsi jedním z nás a my jsme s Tebou. Kamarádi, soupeři, pořadatelé i diváci. Michale děkujeme. Upřímnou soustrast pozůstalým.“

| Video: Youtube

Mohlo by vás zajímat: Po tragédii v Čermné. Inspekce prozkoumá funkčnost zabezpečení přejezdu

Tragédii v Čermné připomínají svíčky | Video: Jiří Fremuth