Do lesů vyrazilo na čtyřicet dobrovolných hasičů, patnáct policistů a z Prahy byl povolán policejní vrtulník. „Ve chvíli, kdy kolem šestnácté hodiny pátrači v rojnici vyrazili do lesa, seniora objevili náhodní svědci a kontaktovali policisty. Muž byl zcela živ a zdráv, nebyl ani podchlazen a nyní je již se svou rodinou,“ uvedl mluvčí policie Petr Voldán.

Nehoda na obchvatu: řidič utrpěl středně těžké zranění hrudníku

Chrudim - Vážně vypadající dopravní nehodu řešili záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje v pondělí kolem osmé ráno na obchvatu Chrudimi. Na „obvyklém“ místě, kde se konec obchvatu kříží se silnicí z Chrudimi na Kočí, se srazila dvě auta. „Z hovoru na tísňovou linku 155 vyvstalo podezření, že se na místě nehody nachází pacient v bezvědomí a větším počtem zraněných. Na místo proto ihned vyjely tři sanitní vozy,“ uvádí mluvčí záchranářů Aleš Malý. „Ošetřeni byli na místě dva muži středních let. U obou byla stabilizována krční páteř krčními límci. První z mužů byl poté transportován se středně těžkým zraněním hrudníku do Pardubické nemocnice. Druhý pak s lehkým poraněním hlavy do Chrudimské nemocnice,“ dodává Malý.

Cyklista vyvázl s lehkým zraněním

Svitavy - V pondělí o půl desáté večer na čtyřramenné křižovatce ulic Olomoucká a Průmyslová srazilo osobní auto cyklistu. O nehodě včera informovala mluvčí policie Hana Kaizarová. „Třiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla hyundai pravděpodobně nerespektoval dopravní značení a nedal přednost jednapadesátiletému cyklistovi, který jel po hlavní silnici,“ upřesnila. Nehoda si naštěstí vyžádala jen lehčí zranění cyklisty, který byl převezen do nemocnice. Dechová zkouška u obou účastníků byla negativní.

Nesledoval řízení, skončil na boku

Sklené - Šestadvacetiletý řidič dodávky Mercedes Benz Sprinter, který projížděl obcí Sklené v pondělí ve tři čtvrtě na osm ráno po silnici směrem od Křenova, se podle všeho nevěnoval řízení svého vozu tak, jak měl. „Řidič řádně nesledoval situaci, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do travnatého břehu a následně se převrátil na levý bok,“ upřesnila okolnosti dopravní nehody mluvčí policie Hana Kaizarová. Zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Na vozidle vznikla škoda 90 tisíc, škodu pět tisíc způsobil řidič na majetku obce. Policie nehodu vyřešila na místě jako přestupek blokovou pokutou.