„Někdy od šestnácté hodiny, kdy odešel na procházku, se neví, kde senior je. Telefon u sebe nemá. Prozatím byla prověřena zdravotnická zařízení, ale bez výsledku,“ potvrdil informaci Deníku policejní mluvčí Ondřej Zeman. Muž byl podle policie v relativně dobrém zdravotním stavu. S pátráním pomáhali i dobrovolní hasiči z Radiměře a Rohozné. Rozsáhlá pátrací akce, která vzbudila rozruch nejen v Radiměři a okolí, ale i na sociálních sítích, měla pět minut před půl jedenáctou v noci šťastný konec. „Pán byl nalezen živý a zdravý. Při procházce ztratil orientaci a nevěděl kudy kam. Pátrání se po upozornění místního obyvatele zaměřilo na Vendolí. Senior byl lokalizován na poli termovizí, která nám vzhledem ke snížené viditelnosti při pátrání velmi pomohla,“ upřesnil ve čtvrtek po ránu policejní mluvčí Ondřej Zeman.

Dítě chtělo na svět za každou cenu

Luže - Kolem středečního poledne se nečekaně ozval potomek mladé ženy v Luži a začal se dobývat na svět. Operační středisko záchranářů za ní vyslalo lékařskou jednotku. „Snaha záchranářů v terénu směřuje, pokud to situace dovoluje, k co nejšetrnějšímu převozu nastávající maminky na nejbližší porodnické oddělení, aby zamezili nečekaným komplikacím při porodu v terénu,“ uvádí mluvčí záchranářů Aleš Malý. Jenže v tomto případě nebyl na převoz čas.
Lékař zjistil u ženy předčasný porod v chodu. Po pár minutách se sice sanitka rozjela, ale neměla na palubě pacientku jednu, nýbrž rovnou dvě.

Zlodějka utíkala, šaty ztrácela

Pardubice - Drzost, která se i díky netečnému okolí vyplatila. Zlodějka v Pardubicích sebrala v obchodě náruč plnou šatstva a nezdržovala se placením, rovnou z obchodu vyběhla na ulici. Prodavačka ji následovat nemohla, byla v obchodě sama, a tak požádala o pomoc na lince 156. Strážníci vyrazili na místo a počínání pachatelky se pokusili vysledovat i kamerovým systémem. „Ženu na útěku, ztrácející oblečení, pro které se ještě vracela, našli snadno, zarazila je ale naprostá lhostejnost kolemjdoucích, kteří se nepokusili zasáhnout. Pachatelka tak unikla,“ řekla mluvčí strážníků Lenka Uskobová.