„Řidička jela ve směru od Ústí nad Orlicí a v mírné pravotočivé zatáčce z dosud nezjištěné příčiny přejela do protisměru, tam narazila do svodidel a poté se pravým bokem střetla se stromem. Ten ji po nárazu odhodil a řidička následně s autem sjela z mírného svahu směrem ke kolejím," popsala nehodu mluvčí policie Lenka Vilímková.

Auto je po nehodě na odpis. „Škoda na vozidle byla vyčíslena na třicet tisíc korun. Řidičce jsme na místě provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, výsledek zkoušky byl negativní," dodala mluvčí.

Řidička v pokročilém stupni těhotenství utrpěla otřes mozku a pohmoždění měkkých tkání. „Po dojezdu naší lékařské a záchranářské posádky byla transportována na traumacentrum do Hradce Králové v relativně stabilizovaném stavu, bez jakýchkoli projevů poškození sebe nebo plodu," uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda s tím, že převoz řidičky byl spíše preventivní, aby kvůli pásům, které vedou přes břicho, nedošlo k předčasnému vyvolání porodu nebo jiným komplikacím.