„Opravdu z pekla štěstí měl 1. ledna ve 2.02 hodin řidič osobního vozu v Dolní Dobrouči, když narazil do svodidel na mostku a zůstal tam doslova viset,” sdělila mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Na pomoc mu přijely dvě jednotky hasičů, které hned zajistily vozidlo. Řidič s vozem zastavil předními koly přesně na hraně mostu. Auto prorazilo zábradlí a hasiči ho poté vytáhli zpět, aby neskončilo v řece. Událost ze strany hasičů byla ukončena ve 4 hodiny ráno.

To o štěstí nemůže příliš hovořit majitel pergoly v Němčicích na Pardubicku, když mu na Nový rok po šesté hodině ranní začala hořet. „Na místo operační důstojník vyslal v 6.16 hodin dvě jednotky hasičů. Požár hasiči dostali během 21 minut od nahlášení události na operační středisko pod kontrolu a v 7.29 hodin byl požár zlikvidován,” řekla Horáková.

Podle slov vyšetřovatelky hasičů s největší pravděpodobností požár způsobil špatně napojený komínek, který vedl z kamen. Kamna byla v noci v provozu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 750 tisíc korun, požárem byla poškozena nejen celá pergola, ale i zastřešení bazénu. Uchránit se podařilo majetek ve výši dva miliony korun.