„Příčina smrti zatím známá není, u mrtvého byla nařízena soudní pitva,“ uvedla mluvčí šumperské policie Tereza Neubauerová.

Pátrání po sedmašedesátiletém muži bylo vyhlášeno v pondělí večer poté, co se nevrátil z čekané na posedu u lovecké chaty pod Králickým Sněžníkem. Skupina myslivců se přitom dohodla, že po setmění lov ukončí. Když na smluvené místo nedorazil, myslivci zkontrolovali přidělený posed, tam však nebyl a telefon nebral. Nejdřív se potmě pustili do hledání, kolem půlnoci zalarmovali Policii ČR. Ta požádala o spolupráci Horskou službu ze stanice Dolní Morava.

„Dali jsme dohromady tým a spolu s policisty jsme začali prohledávat možná místa, kde se hledaný mohl nacházet. Část záchranného týmu pěšky, část pak na terénních čtyřkolkách,“ popsal začátek akce Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky. Pátrání pokračovalo do tří hodin ráno bez výsledku.

„Pak dorazil policejní vrtulník s termovizí a já jsem s jeho posádkou létal nad horami až do půl páté ráno. V tu dobu jsme zachytili obraz možného těla, takže jsem pátrače na zemi navedl na místo,“ řekl náčelník Klimeš.

V označené lokalitě záchranáři zjistili, že obraz teplého těla patřil jelenovi a myslivec leží nedaleko něj. Protože byl oblečený v zatepleném kabátě a kalhotách, signál jej zachytil slaběji. Myslivec nejevil známky života. Podle náčelníka Horské služby neměl žádné viditelné poranění, kromě lehce odřené tváře. Lékař na místě konstatoval smrt.

Horská služba pomohla v ranních hodinách transportovat tělo z nepřístupného terénu.

Pátrací akce se smutným koncem.