První taková nehoda se stala v sobotu kolem půlnoci v Králíkách (na snímcích). Řidič toyoty narazil při odbočování na místní komunikaci do kovového zábradlí. Naštěstí se nezranil. Jeho radost ale brzy skončila, a to ve chvíli, kdy na místo přijeli policisté ze skupiny dopravních nehod a vyzvali muže k dechové zkoušce. Elektronický přístroj ukázal hodnotu 2,02 promile. Při druhém měření se ukázalo číslo jen o něco málo nižší. Následoval převoz do nemocnice k odběru biologického materiálu. Další jízda byla třicetiletému muži zakázána a byl mu zadržen řidičský průkaz. Škoda byla předběžně vyčíslena na šedesát tisíc korun.

Dopravní nehoda v Králíkách.

V poledne téhož dne narazil do stromu v obci Nekoř řidič vozidla zn. Fabia. Údajně se lekl srnky, která vyběhla z levé strany, strhl řízení vpravo na nezpevněnou krajnici a havaroval. Celková škoda je sedmdesát tisíc korun.

Havárii osobního automobilu se zaparkovaným vozidlem řešili policisté v sobotu odpoledne v Klášterci nad Orlicí. Ke srážce mělo dojít při couvání. Sedmašedesátiletý řidič měl údajně narazit do vozidla a z místa nehody odjel do sousední vesnice. Hlídka z obvodního oddělení řidiče vypátrala. Ten se odmítl podrobit dechové zkoušce i odběru biologického materiálu ke zjištění alkoholu. Navíc u sebe muž neměl řidičské oprávnění.

Dvě zranění si vyžádala nehoda, která se stala v Dlouhé Třebové. Řidič felicie měl na rovném úseku po průjezdu zatáčkou přejet do protisměru, poté se dostal do hlubokého příkopu a vozidlo zastavil až náraz do vzrostlé břízy. Třiadvacetiletý muž i jeho spolujezdkyně byli převezeni do nemocnice. Alkohol nebyl u řidiče zjištěn.

Do sloupu veřejného osvětlení a plotu narazila starší řidička v České Třebové. Zřejmě během jízdy usnula, přejela do protisměru a probudil ji až náraz. Žena nebyla při střetu  zraněna. Škoda byla předběžně vyčíslena na jednadvacet tisíc korun.

Všechny nehody jsou nadále v šetření.  (hka)