Řidič nerespektoval „stopku" a čelně narazil do boku projíždějícího vozidla. „Devětatřicetiletý řidič dodávky, který jel ve směru od Lichkova, se s vozem dostal mimo komunikaci," popsala mluvčí policie Lenka Vilímková s tím, že auto po nárazu skončilo v příkopě. „Dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní, řidič fiatu byl rychlou záchrannou službou převezen k ošetření do nemocnice," přiblížila mluvčí další sled událostí. Škoda byla na obou vozidlech předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.

V Ústí bourala těhotná řidička

Dopravní nehoda ve čtvrtek komplikovala provoz i v Ústí nad Orlicí, a to na křižovatce s odbočkou na Andrlův chlum. Stala se o půl třetí odpoledne. „Sedmadvacetiletá řidička osobního vozidla Renault Laguna v pokročilém stadiu těhotenství nedala při odbočování přednost protijedoucímu vozidlu Renault Kango, které řídil devětapadesátiletý řidič," popsala Lenka Vilímková. Po střetu byl vůz řidičky odhozen na auto přijíždějící směrem od „Andrláku". Dechovým zkouškám se podrobili všichni tři řidiči a všechny zkoušky byly negativní. „Řidička byla preventivně odvezena do nemocnice k vyšetření, která naštěstí ukázala, že je vše v pořádku," dodala mluvčí. Co ale řidičku neminulo, byla bloková pokuta. Za přestupek v dopravě musí zaplatit tisíc pět set korun.
Nehoda zkomplikovala cestu i ostatním řidičům – křižovatka byla zhruba půl hodiny zcela uzavřená. „Nehoda musela být zadokumentována a místo uklizeno," přiblížila Lenka Vilímková. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na 180 tisíc korun.