V pátek ve čtyři hodiny ráno 20letý řidič „úřadoval“ na jednom z třebovských sídlišť. „Při jízdě patrně nepřizpůsobil rychlost, s nissanem dostal smyk, ve kterém přejel do protisměru a tam narazil do stojící fábie, kterou posunul na focuse,“ uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková. Viník na místě ale nezůstal, policisté ho vypátrali až v jeho poškozeném zaparkovaném voze.

„Dechovou zkouškou na alkohol jsme mu naměřili 0,78 promile alkoholu v dechu. Škoda byla na všech zúčastněných vozidlech předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun,“ dodala mluvčí.

Nehodu oznámil až druhý den

V sobotu ve dvě hodiny pak boural v katastru České Třebové 39letý řidič rovněž zřejmě pod vlivem alkoholu. „Muž s osobním automobilem Dacia Logan přejel do protisměru, kde mimo komunikaci narazil do vzrostlého stromu. Řidič na místě vozidlo uzamkl a odešel domů. Událost oznámil až druhý den ráno,“ konstatovala mluvčí s tím, že muž v tu dobu nadýchal 0,28 promile. Škoda je 50 tisíc korun.

Ten samý den večer pak na silnici mezi Hrádkem a Sloupnicí havaroval 42letý cizinec.

„Při průjezdu levotočivé zatáčky s vozidlem Škoda Felicia zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, přejel do protisměru a mimo komunikaci s ní narazil do dvou stromů. Nárazem byl vůz odhozen zpět na komunikaci, kde zůstal převrácen na boku. Zraněný řidič musel být hospitalizován v nemocnici, kde jsme mu naměřili 1,90 promile alkoholu v dechu. Škoda je vyčíslena na 15 tisíc korun,“ řekla Lenka Vilímková a přidala ještě jednu nehodu z pondělního podvečera, která se stala v Lanškrouně.

55letá řidička oktávie jela po silnici I/43 a z dosud nezjištěných příčin se na křižovatce ulice 28. října srazila s 44letým řidičem v chevroletu. „Na místě jsme u obou provedli dechové zkoušky na alkohol, u řidiče s výsledkem negativním, u řidičky s naměřenou hodnotou 1,94 promile alkoholu v dechu. Škoda na dopravních prostředcích je 80 tisíc korun,“ doplnila mluvčí.